Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi

Enerji devi Europower Enerji (EUPWR) milyonluk dev satış sözleşmesi hakkında açıklama yaptı.

Europower Enerji Satis SozlesmesiGüneş enerjisi sektörü için konstrüksiyon, güneş paneli, depolama sistemleri, mesken ve küçük ticari isletme tipi paket güneş enerjisi çözümleri üretiminde faaliyet gösteren Europower (EUPWR), yurt dışına yapacağı ihracatı açıkladı.

7,35 Milyon Euroluk İhracatı Açıkladı

EUPWR'ın Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamaya göre şirket, yurt dışında faaliyet gösteren bir firma ile muhtelif sayıda ve özellikle orta gerilim hücresi tedariki için sipariş aldığını bildirdi.

Enerji şirketi yaptığı açıklamada bu ihracat sözleşmesinin Cezayirli bir firma ile yapılacağı ve imza bedelinin 7.350.000 euro olduğu açıklandı. 

İmzalanan satışın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) güncel kuru ile Türk Lirası cinsinden değerinin 247.327.500 TL olduğu belirtildi.

EUPWR KAP Açıklaması

EUPWR'ın KAP'ta yaptığı açıklamanın tam metni şu şekilde:

"Şirketimiz, Cezayir'de yerleşik bir firmadan ‘'Muhtelif sayıda ve özellikte Orta Gerilim Hücre'' tedariki için sipariş almıştır. Sipariş bedeli 7.350.000, -Euro'dur. (Yedi milyon üç yüz elli bin, Euro) (Güncel Euro/TL kuru ile sipariş bedeli 247.327.500, -TL'dir.)"

EUPWR Hisseleri Yükselişe Geçti

Enerji firmasının imzaladığı sözleşme sonrası EUPWR hisseleri yükselişe geçti.

Önceki kapanışını 184,30 TL fiyattan yapan EUPWR, 26 Şubat günü TSİ 14.35 itibariyle yüzde 2,22 yükseliş ile 188,40 TL'den işlem görüyor.

Enerji şirketinin hisse senetleri aylık grafikte 200,20 TL'ye yükselse de ardından gelen düşüş ile birlikte yüzde 5,72 oranında kazanç sağladı.

EUPWR haftalık bazda ise yüzde 5,25 ile hisse başına 9,40 TL'lik kazanç sağladı.

Eupwr Hisse Son DurumYasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.