Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 10 Mayıs itibariyle Borsa İstanbul'da KOTON koduyla işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde talep toplayan Koton Mazağacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzına milyonlarca kişi katıldı. Şirket ilk günden tavan görürken yatırımcılar tavan serisinin ne kadar devam edeceğini merak etmeye başladı.

Ülkemizdeki yatırımcılar tarafından en çok takip edilen halka arz şirketleri, son dönemde sağladığı getirilerle dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzı onaylanan Koton Mağazacılık, bugün itibariyle borsada işlem görmeye başladı. 

KOTON HALKA ARZ DETAYLARI

Katılımcıya göre KOTON halka arzında kişi başına 34 lot düştüğü açıklanmıştı. Koton halka arzında 1 lot hisse fiyatı 30.50 TL olarak belirlendi. Koton halka arzı, SPK’nın ilke kararı sebebiyle bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemine göre yapıldı. 136.600.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 4.166.300.000 TL oldu. Onay sürecinde belirtilene göre şirketin halka açıklık oranı, %16,5 olarak gerçekleşti.

Koton halka arzı için yayınlanan onaylı izahnamenin borsa görüşüne göre şirket katılım endeksine uygun olduğu görüldü. Koton halka arzının halka açıklık oranı yüzde 16.50 olarak gerçekleşti. Taleo toplamanın bitmesiyle birlikte harz sonucunda payların, 3.471.254 adedi yurt içi bireysel yatırımcılar, 1.965 adedi şirket çalışanlarından oluşan yatırımcılar ve 161 adedi yurt içi kurumsal yatırımcılar olmak üzere, toplam 3.473.380 yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildiği bildirildi. 

İLK GÜNDEN TAVAN OLDU O SEVİYEYE YÜKSELDİ

Borsa İstanbul'da KOTON koduyla 10 Mayıs tarihinde işlem görmeye başlayan hisse ilk günden tavan yaparak 33,54 seviyesine yükseldi. Yatırımcılar tavan serisinin ne kadar devam edeceğini merak ederken analistler tarafından yapılan yorumları da değerlendiriyor. Şirketin 5 tavan yapması halinde 39 lotu bulunan bir kişinin 724 TL'lik bir kar sağlayacağı belirtiliyor. 

Dün itibariyle borsada işlem görmeye başlayan LILAK hissesi de ilk günden tavan bozdu. Bu durumun yaşanmasıyla birlikte yatırımcılar KOTON halka arzının tavan serisinin ne kadar devam edeceğini merak ediyor. 

Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.