Kaleseramik, 27 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, dünyanın ilk 3 mm kalınlığında porselen levha üreticisi olarak bilinen Kalesinterflex markası altında yeni üretim hattı siparişi hakkında detaylı açıklamada bulundu.

Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi Yatırımcıların Borsada Hisse Satışı 7 Hafta Sonra Sona Erdi

Şirket, System Ceramics Spa ile imzalanan mutabakat anlaşması ile porselen slab yatırımlarını genişletiyor. Bu yatırımın ilk aşaması 1 Mayıs 2025’te tamamlanacak olup, halka arzdan elde edilen fonlarla desteklenecek yaklaşık 15 milyon EUR tutarındaki yatırım, üretim kapasitesini %50 arttırarak 1,6 milyon m2’den 2,4 milyon m2’ye çıkarmayı hedefliyor.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Kalesinterflex markası ile dünyanın ilk 3 mm kalınlığında porselen levha üreticisi olan Şirketimiz, porselen slab yatırımları kapsamında 1 x 3 metre ve 1,2 x 3,6 metre ebatlı üretim kapasitesini %50 arttıracak yatırım için System Ceramics Spa ile mutabakat anlaşması imzalamıştır.

İlk aşaması 1 Mayıs 2025’te, ikinci aşaması da 2025 sonunda tamamlanması beklenen, İzahnamede yer alan Slab-Sinterflex yatırımı kapsamında yapılacak ve halka arzdan sağlanan fondan karşılanacak yaklaşık 15 milyon EUR tutarındaki yatırım ile söz konusu ürünlerdeki kapasitenin 1,6 milyon m2’den 2,4 milyon m2’ye çıkarılması hedeflenmektedir'' denildi.