CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 5 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Güneş Enerjisi Santrali Projesi Kabulü hakkında açıklamalar yapıldı.

BİST100'de bayram öncesi artış yaşanırken, bu artış tüm hisselere de yansımış durumda. Yatırımcılara bayram hediyesi veren Borsa İstanbul'da CWENE enerji hissesi yüzde 4'lük artış sonrasında ''273,5'' seviyelerine yükselmiş durumda.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterimiz arasında imzalanan 28.12.2022 Tarihli ve KDV Hariç 4.470.844,28 USD (DörtMilyonDörtYüzYetmişBinSekizYüzKırkDörtAmerikanDolarıYirmiSekizCent ) toplam bedelli sözleşme kapsamında, Kahramanmaraş ilinde yer alan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır.  

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur'' denildi.

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu