Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan KAP bildirisinde kısa sürede büyük kazanç sağlayan TETMT hisseleri için VBTS kapsamında yeni tedbirlerin devreye alındığı duyuruldu. Şirket geçtiğimiz dönemde yatırımcısına büyük oranda kazandırırken alınan tedbir kararı sonrasında hızlı bir düşüşe imza attı. 

O TARİHE KADAR GEÇERLİ OLACAK

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride TETMT hisseleri için Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında yeni tedbirlerin devreye alındığını açıkladı. Hisseler için uygulanacak tedbirler 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren 21 Haziran 2024 senas sonuna kadar geçerli olacak. 

VBTS çerçevesinde TETMT için getirilen emir paketi tedbiri; piyasa emri ve piyasadan limite emir girişlerinin kısıtlanması, emir iptalleri, emir miktar azaltımı ve emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanmasını içeriyor. Bunlarla birlikte hisseler için, emir toplama bilgi yayınının kısıtlaması da uygulanacak. 

Borsa İstanbul tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında TETMT.E payları 24/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir."

Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler

DEV KAZANÇ GETİRMİŞTİ

24 Mayıs itibariyle TETMT hisseleri 9.750,00 TL'den işlem görüyor. Şirketin hisseleri yatırımcısına uzun vadede büyük kazanç sağlamıştı. Alınan tedbir kararı sonrasında şirketin hisselerinde günlük bazda yüzde 3,49 düşüş yaşandı. Haftalık bazda hisseler yüzde 4,41 aylık bazda ise yüzde 19,82 oranında düşüş yaşadı. Fakat şirketin hisseleri son 6 ay içerisinde yatırımcısına yüzde 255,84 oranında kazanç sağladı. Uzun vadeli yatırımcılar da yıllık bazda 5.125,08 oranında getiri sağlayarak dev gelirler elde etti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.