Özyaşar Tel (OZYSR) Halka Arz Kaç Lot Verir? OZYSR Hangi Bankalarda Var? Özyaşar Tel (OZYSR) Halka Arz Kaç Lot Verir? OZYSR Hangi Bankalarda Var?

1961’den bu yana Türk demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren en köklü firmalardan birisi olan Soybaş Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş. halka arz oluyor. Soybaş Demir Çelik şirketi tarafından taslak izahnamesi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayına sunarak halka arz süreci resmen başladı.

Toplam 62 milyon 500 bin adet payın satışı düşünülen halka arz için de TEKB, Ziraat Yatırım menkul Değerler A.Ş. ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. liderlik edecek.

Halka arzda satılacak payların da 50 milyon adeti sermaye artırımı 12 milyon adeti de ortak satış yöntemiyle satışa sunulacak. 

Soybaş halka arz ne zaman?

Halka arz sonrası halka açıklık oranı da yüzde 32,89 olacak şirketin paylarında da 15 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor. Bireysel yatırımcılara da eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek halka arza da katılım sağlanabilecek banka ve aracı kurumlar onaylı izahnamede belli olacak.

Şirket, halka arzdan elde edeceği net gelirin %55-60’ını yatırımlar ve makine teçhizat alımları, %25-30’unu işletme sermayesi, %15-20’sini ise GES yatırımları için kullanmayı planlıyor. Halka arzın 2024 yılı ilk 9 aylık döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

Soybaş Demir Çelik şirketi hakkında

SOYBAŞ DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 1961’den bu yana Türk demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren en köklü firmalardan olup, tüm yassı / uzun / boru&profil çelik ürünlerinin hem Türkiye’deki, hem de dünyanın dört bir yanına yayılmış müşterilerine uluslararası kalite ve standartlara uygun, en uygun şartlarda ve tam zamanında tedariki misyonuyla çalışmaya devam etmektedir.

SOYBAŞ, sahip olduğu güvenilir ve dürüst ticaret ilkeleriyle, Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda demir-çelik ihtiyaçlarınızda uzun süreli çalışma ortağınızdır.