Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

ABD Yatırım Bankası Goldman Sachs 6 bankanın hisse senedi için hedef fiyatlarını güncelledi. Yapılan analizlere göre 6 bankanın hedef fiyatında son durum ne? Goldman Sachs yayınladığı raporda AKBNK, YKBNK, GARAN,, VAKBN , ISCTR, HALKB hisseleri için hedef fiyatlarını güncelledi.

Goldman Sachs Bankaların Hedef Fiyatları

ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs ülkemizdeki büyük bankalardan 6 tanesi için analizini güncelledi En son 2 ay önce bankalar için hisse önerisini yayınlayan Goldman Sachs 17 Nisan itibariyle yeni hisse hedeflerini yayınladı. Listede Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti BBVA, Vakıfbank, İş Bankası ve Halkbank bulunuyor. İşte Goldman Sachs tarafından yapılan analizlere göre hisse hedef fiyatları şu şekilde;

  • Akbank AKBNK 72 TL
  • Yapı Kredi BankasıYKBNK 38 TL
  • Garanti BBVA, GARAN 91 TL
  • Vakıfbank, VAKBN 16 TL
  • İş Bankası, ISCTR 14,80 TL
  • Halkbank HALKB 11,90 TL

Goldman Sachs, Vakıfbank için hedef fiyatını 11 TL’den 16 TL’ye güncelledi. Yatırım bankası Vakıfbank için hisse tavsiyesini “sat” olarak devam ettirdi. Yatırım bankası Halkbank için hedef fiyatını 7,80 TL’den 11.90 TL’ye güncellerken  tavsiyesini “sat” olarak devam ettirdi. Banka apı Kredi Bankası için hedef fiyatını 26 TL’den 38 TL’ye güncelledi. Yapı kredi için tavsiyesini “nötr” olarak devam ettirdi. ABD'li yatırım bankası ülkemizdeki en büyük bankalardan biri olan Akbank için hedef fiyatını 49 TL’den 72 TL’ye güncelledi. Hisse tavsiyesini ise "AL" olarak devam ettirdi. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.