Alves Kablo'nun (ALVES) halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kabul edildi. Halka arzın detaylarını sizler için derledik. SPK'nın 16 Şubat Cuma akşamı yayımladığı 2024-11 sayılı bültende, gıda firması Oba Makarnacılık (OBAMS) ile birlikte Alves Kablo'nun (ALVES) halka arz başvurusu onaylandı.

Alves Kablo (ALVES) Halka Arz Detayları

40 milyon adet lotunu yatırımcılara arz edecek olan ALVES, paylarının adetine 19,45 TL fiyat biçti. Şirket 40 milyon hissesinin tamamını eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek. Yatırımcılar ALVES halka arzına T1-T2 bakiyeleri ile katılabilecekler ve bu süreçte şirketin konsorsiyum liderliğini İnfo Yatırım Menkul Değerler yürütecek. Talep toplama sürecinin ardından Borsa İstanbul "Ana Pazar"da işlem görecek olan Alves Kablo hisselerinin işlem kodu ise "ALVES" olarak belirlendi.

Alves Kablo Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 40.000.000 Lot

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

- %35-40 İhracata yönelik üretim kapasite artırımı için makine ve teknolojik yatırımlar. - %30-35 Finansal borçların geri ödemesi. - %30-35 İşletme sermayesi.

Fiyat İstikrarı

- Planlanmamaktadır.

Satmama Taahhüdü

- 1 Yıl, İhraççı. - 1 Yıl, Ortaklar.

''30'' Lira Fiyatı İle 59 Milyon Lot Dağıtacak! Halka Arz Detayları ''30'' Lira Fiyatı İle 59 Milyon Lot Dağıtacak! Halka Arz Detayları

Günlük Alım Emri Taahhüdü

- 5 Gün, 800.000 adet günlük alım emri girilecek (Deniz Karamercan). - 5 Gün, 800.000 adet günlük alım emri girilecek (Hikmet Alabıcak).

Halka Açıklık Oranı

- Yüzde 20.

Halka Arz Büyüklüğü

- 778 Milyon TL.

Alves Kablo (ALVES) Faaliyeti Nedir?

Alves Kablo, 2014 yılında Ankara’da kurulan ve enerji kabloları üretimi ve satışı yapan bir şirkettir. Şirket, kendi fabrikalarında 8 mm elektrolitik bakır tel üretiminden başlayarak 3 kilovolta kadar olan tüm enerji kablolarını üretmektedir. Alves Kablo, yenilikçi, dürüst, sorumlu ve müşteri odaklı bir kurum kültürüne sahiptir. Alves Kablo, ayrıca dünyanın önde gelen kablo üreticileri ile distribütörlük anlaşmaları yaparak geniş stok yelpazesi, hızlı teslimat ve rekabetçi fiyat avantajı sunmaktadır.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.