Alves Kablo (ALVES) halka arzının resmi sonuçları Halk Yatırım tarafından kamuoyuna açıklandı. LMKDC halka arzında kaç lot dağıtım yapıldı?

Alves Kablo Halka Arz Sonuclari Aciklandi

ALVES paylarının yatırımcılara halka arzı 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi ve birim fiyatı 19,45 TL olan hisselerden toplamda 40 milyon adet satıldı.

ALVES Halka Arz Kaç Lot Verdi?

Halka arzın büyüklüğünün 778 milyon lira olduğu duyuruldu ve bu süreçte tahsisat oranları; yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 80, yurt içi kurumsal yatırımcılar için ise  yüzde 20 olarak gerçekleşti.

Çimento şirketi ALVES'in halka arzında maksimum 12 adet Lot(234 TL) dağıtım yapıldı.

5 Tavan Yapan Halka Arzda Son Durum Nedir ? ENTRA Halka Arzında Tavanda Bekleyen Lot Sayısı Ve Detayları 5 Tavan Yapan Halka Arzda Son Durum Nedir ? ENTRA Halka Arzında Tavanda Bekleyen Lot Sayısı Ve Detayları

ALVES Halka Arzı LMKDC'nin Arkasında Kaldı

Halka arzda 2.870.401 yurt içi bireysel yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildi, yurt içi kurumsal yatırımcıların sayısı ise 215 olarak açıklandı. 778 milyon liralık halka arz büyüklüğüne ulaşan kablo şirketinin yatırımcıları, heyecanla ALVES'in borsada işleme başlayacağı tarihi bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen Limak Çimento'nun (LMKDC) halka arzına katılım sağlayan bireysel yatırımcı sayısı ise 3.243.525 olarak açıklanmıştı.

Bu durumda ALVES'in yatırımcıları LMKDC halka arzına katılan hissedarların sayısından geride kaldı.

Alves Halka Arz Sonuclari

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.