5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak 5 Aracı Kurum O Market Hissesi İçin 'AL' Önerisinde Bulundu! Yatırımları Katlayacak

Borsa İstanbul'da yatırımcılar gündemde ki gelişmeleri sıkı bir şekilde takip ederken aracı kurumlar tarafından yapılan analizlerde ki hedef fiyat tabloları da inceleniyor. Borsanın son yıllarda ki en önemli değerleri ve şirketleri arasında yer alan bir numaralı Türk markası Türk Hava Yolları A. O. (THYAO)'nun da borsada ki yıldızı da parlıyor.

ENDEKS ÜSTÜ GETİRİ

Dev aracı kurum arasında yer alan OYAK Yatırım'da THYAO hisseleri için hedef fiyatlarını öncelerde yaptığı 402 liradan 458 liraya kadar yüksleterek yatırımcısına ise "endeks üstü getiri" tavsiyesini yaptı.

5 Nisan 2024 Cuma tarihinde yapılan açıklamalara göre OYAK Yatırım'ın değerli analistleri Türk Hava Yolları A. O. (THYAO) hissesinin de son fiyatını 310 lira olarak kayıtlara geçti. Aracı kurum tarafından gerçekleştirilen analize göre de hisse için belirlenen yeni fiyatın da mevcut piyasalara göre de yüzde 47,74'lük prim potansiyeline işaret ettiği belirtildi.

SON 5 YILDA YÜZDE 2047 ORANINDA GETİRİ SAĞLADI

Son yıllarda da gösterdiği performanslarla dikkat toplayan Türk Hava Yolları (THYAO) yatırımcısına da son beş yıl içerisinde yüzde 2047,57 oranında getiri sağladı. Tüm zamanlar bazında ise getiri oranı da %13721779,58 gibi bir seviyeye ulaştı.

EDİTÖR NOTU: Halkaarz.com.tr adresinde yer alan hiç bir haber yatırım tavsiyesi içermez. İnternet ortamında herkese açık olan paylaşılan finansal veriler ve piyasa analizleri web sayfamızda yazılarak paylaşılmaktadır. Bu içerikler tamamen bir haber metni olup herhangi bir finansal fayda için gerçekleştirilmemektedir. Yatırımınız her zaman tehlike de olabilir risk faktörlerini de göz önünde bulundurarak bu şekilde yatırımlarınızı gerçekleştirmelisiniz. Halkaarz.com.tr herhangi bir sorumluluk kabul etmez.