Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) tarafından yapılan bilanço açıklaması sonrasında aracı kurumlar hisse için hedef fiyat ve önerilerini güncelledi. Zincir marketler tarafından yapılan açıklama sonrasında hisse fiyatlarında büyük bir düşüş meydana geldi. Aracı kurumlar tarafından yapılan yeni hisse araştırmalarıyla birlikte hissenin fiyatlarında ve önerilerinde revize yapıldı.

Yatırım bankaları ve aracı kurumlar tarafından yapılan hisse değerlendirmeleri yatırımcılar tarafından takip edilmeye devam ediliyor. Son dönemde birçok şirket 2024 ilk çeyrek bilançosunu açıklamasıyla birlikte aracı kurumlar da hisseler için hedef fiyat ve öneri güncellemelerini yatırımcılarıyla paylaşıyor. 30 Mayıs itibariyle 3 şirket tarafından Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) için yapılan bilanço değerlendirmesi sonucunda hedef fiyat ve öneriler değişti.

Hedef Fiyat Yükseldi

Garanti BBVA Yatırım, Şok Marketler hisseleri için yeni hedef fiyat ve yeni tavsiyesini açıkladı. Garanti BBVA Yatırım, Şok Marketler için hedef fiyatını 102,90 TL olarak belirledi. SOKM hisseleri son olarak 61 TL seviyesinden işlem görürken yapılan yeni hedef fiyat güncellemesiyle birlikte hissenin getiri potansiyeli de yüzde 68,68 seviyesine çıktı. Garanti BBVA Yatırım, bu güçlü potansiyel doğrultusunda SOKM hisseleri için "al" tavsiyesinde bulundu.

Diğer aracı kurumlarda Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) tarafından yapılan bilanço açıklaması sonrasında hisse için hedef fiyat ve önerilerini değiştirdi. Halk Yatırım, Şok Marketler (SOKM) için hedef fiyatını 93,25 TL’den 80,6 TL’ye, tavsiyesini “al” dan “tut”a revize etti. Alnus Yatırım ise Şok Marketler (SOKM)  için hedef fiyatını 81 TL’den 76 TL’ye yükseltirken önerisini ise “tut” tan “nötr”e revize etti.

Net Karını Yüzde 100'ün Üstüne Arttıran Şirketten İhale Açıklaması Net Karını Yüzde 100'ün Üstüne Arttıran Şirketten İhale Açıklaması

Hisseler Düşüşe Geçti

SOKM hisseleri yapılan bilanço açıklaması sonrasında gün içerisinde 7,61 oranında değer kaybetti. Şirket hisseleri haftalık bazda yüzde 9,15 değer kaybı yaşarken aylık bazda ise yüzde 3,09 oranında değer artışı sağladı. Hissenin uzun vadeli yatırımcıları yıllık bazda yüzde 120,96 oranında kazanç elde etti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.