Yatırım Bankası O Hisseden 9.6 Milyon Dolar Satış Yaptı Yatırım Bankası O Hisseden 9.6 Milyon Dolar Satış Yaptı

Türkiye'de geçtiğimiz dönemde yeni halka arz olan hisseler arasında yer alan Alves Kablo tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan bildirim ile üretim ağının genişlediği ifade edildi. Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES) şirketi KAP'a yaptığı bildirimde yeni üretim tesisinin faaliyetiyle ilgili bildiri yayınladı.

KAP'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

"Firmamız yatırım planlaması kapsamında daha önce inşaatını bitirmiş olduğu İlave Fabrika Binasının İskanını almış olup en kısa sürede bu tesiste üretim faaliyetlerine başlayacaktır. Söz konusu üretim faaliyetleri kapsamında ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesi % 200 oranında artacaktır. Üretilen teller araçların elektronik aksamında, araç sarj istasyonlarında ve Solar (PV) kablo üretiminde  kullanılan kabloların ana hammaddesidir. Böylece dışarıdan temin ettiğimiz ham maddeyi kendi tesisimizde üretme imkanına kavuşmuş olacağız."

ALVES Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilave fabrika binasının iskanını alarak, ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesini %200 oranında artırma planı kapsamında üretim faaliyetlerine başlayacak.  Yeni tesis, firmanın yatırım planlaması kapsamında daha önce inşa edilmiş ve şimdi faaliyete geçirilmek üzere hazır hale getirilmiştir.  Üretilen ince ve süper ince bakır teller, araçların elektronik aksamında, araç şarj istasyonlarında ve Solar (PV) kablo üretiminde kullanılan kabloların ana hammaddesi olarak önem taşımaktadır.  Bu adım, ALVES'in dışarıdan temin ettiği ham maddeyi kendi tesisinde üretme kapasitesine kavuşması anlamına gelmektedir, bu da hem maliyet avantajı sağlayacak hem de şirketin tedarik zincirini güçlendirecektir. ALVES'in bu stratejik adımı, elektronik ve yenilenebilir enerji sektörlerine yönelik üretim kapasitesini önemli ölçüde artıracak ve şirketin piyasadaki konumunu güçlendirecek.