Türkiye'de Borsa İstanbul'da yatırımcıların merakla takip ettiği şirket haberleri sık sık gündeme gelerek vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Daha önce de halkaarz.com.tr üzerinden duyurduğumuz habere göre de; Borsa İstanbul'da bayram öncesinde 13 kez tavan yaparak rekor seviyeye ulaşan enerji hissesine ve bir hisseye daha kredili işlem yasağı getirildi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada, Ufuk Yatırım ve Yönetim için ise "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında UFUK.E payları 15/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir" denildi.

Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi Yatırım Bankası 2 Hisse İçin Hedef Fiyat Yükselterek 'AL' Verdi

Akenerji (#AKNR) şirketi tarafından gelen son mali raporlarında sektör liderliğini de pekiştirerek yüzde 1890 gibi dikkate de değer bir bedelsiz sermaye artırımıyla da olağanüstü büyüme sergileyerek dikkatleri de üzerine çekti. Bu mali başarıda; şirketin sektördeki konumunu güçlendirirken, geleceğe yönelik umut vaat eden beklentilerini de ön plana çıkarıyor.

Akenerji sermayede yapısında ki bu gmz alıcı da iyileşme ve karlılık performansında ki etkileyici sonuçlar; sektöre yaptığı katkıları ve sahip olduğu rekabet avantajını da net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Şirketin bu başarılı performansı, onun gelecekte de sektörde lider konumda olmaya ve etkileyici sonuçlar elde etmeye devam edeceğine dair güçlü bir işaret veriyor.

YÜZDE 1890 POTANSİYEL

Hisse Bedelsiz potansiyeli
AKENR %1890

Bedelsizde ise şirkete para girişi olmaması sebebiyle direk katkısı olmazken bedelsiz sonrası da düşen fiyat, hisseyi de erişilebilir yaptığı için de olumlu algı da yaratabilmektedir.