Türkiye'de bayram tatili öncesi borsada milyonlar payını satarken geri kalanlar ise alım yapmaya başladı. Bir hisseye para girişinin olması alım ağırlıklı da işlemlerin artması anlamına geliyor. İşte bayram tatili öncesi de en çok giriş olan hisseler. Para girişinin anlamlı olabilmesi adına da süreklilik gözlenirken para girişinin olması da fiyatın artma ihtimalini de güçlendirmektedir.

Yatırımcılar hisselere gelen para girişlerini de takip etmektedir. İşte bayram öncesi de bu hafta BIST 100 hisselerinde en fazla para girişi olan hisseler gündeme yansıdı:

TAB GIDA (#TABGD)

Restoran zinciri TAB Gıda hissesinde ortalama fiyat yüzde 0,35 yükselerek işlem adeti de piyasalarda yüzde 29 arttı.

BİM MAĞAZALAR (#BIMAS)

Türkiye'nin 3 harfli lider zincir marketleri arasında yer alan Bim Mağazalar hissesinin ağırlıklı ortalama fiyatı yüzde 1.11 artarken işlem adedi yüzde 19.88 arttı.

OTOKAR (#OTKAR)

Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu

OTOKAR hissesi ağırlıklı fiyatı yüzde 3,07 artarken işlem adeti de yüzde 6,4 olarak yükseldi. 

TURKCELL (#TCELL)

Turkcell hisselerinde de ağırlıklı ortalama fiyatı da yüzde 1,47 oranında yükselirken işlem adeti ise yüzde 2,2 oranında yükseldi. 

TÜRK TELEKOM (#TTKOM)

Türkiye'nin lider mobil operatör ve sabit internet şirketi Türk Telekom hissesinin ağırlıklı ortalama fiyatı yüzde 1.43 artarken işlem adedi yüzde 1.88 arttı.

VESTEL (#VESTL)

Vestel hisselerinin bu hafta genel olarak fiyatları yüzde 3,03 artarken işlem adetleri ise yüzde 192,81 oranında yükseldi. 

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI (#KAYSE)

Kayseri Şeker Fabrikası (KAYSE) hisselerinin ağırlıklı ortalama fiyatları da bu hafta yüzde 0,75 oranında artarken işlem adeti ise yüzde 136,91 oranında arttı. 

VESTEL BEYAZ EŞYA (#VESBE)

Bu hafta borsada Vestel Beyaz Eşya hissesinin ortalama fiyatı yüzde 2.15 artarken işlem adeti ise yüzde 109,34 oranında yükseldi. 

SDT UZAY VE SAVUNMA (#SDTTR)

SDT Uzay Ve Savunma hisselerinin ağırlıklı fiyatı yüzde 0,8 artarken işlem adeti ise yüzde 108,25 oranında yükseldi.