Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye ve Kazakistan'daki operasyonları desteklemek amacıyla Ülker Bisküvi'ye 75 milyon euro kredi desteği sağlayacağını duyurdu. Yapılan bu destek ile birlikte ÜLKER şirketinin yurtdışı operasyonlarının destekleneceği duyuruldu. 

Ülker şirketine sağlanacak 75 Milyon Euro'luk kredi desteği ile  şirketin depreme dayanıklılığını artırmayı, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemek hedeflenmektedir.

Kredi Yatırım Desteği

IFC'nin sağlayacağı 75 milyon euro'luk maddi destek, İstanbul ve Kocaeli'deki fabrikalarında yapısal iyileştirmeler yaparak deprem riskini azaltmayı hedefleyen Ülker Bisküvi'ye odaklanacak. Bu planın ardı sıra, Kazakistan'daki yan kuruluşlarından biri olan Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarını iyileştirmesine de destek olacak.

Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu

Bu yatırımların açıklamasının ardından, IFC Türkiye ve Orta Asya Direktörü Wiebke Schloemer açıklamasında, "Sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek ve istihdam yaratmak, özellikle geçen yıl yaşanan yıkıcı depremlerin ardından, hem Türkiye hem de Kazakistan'da IFC için bir önceliktir" dedi.