150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu 150 Milyon Dolarlık Anlaşma Sonrasında Zirveye Koştu

Amerika merkezli yatırım bankası olan Bank of America tarafından geçtiğimiz hafta en çok alış-satış yapıldığı hisseler belli oldu. Yabancı yatırımcılar tarafından Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere yapılan alım-satım işlemleri hisse fiyatlarında büyük etkileşim yaşanmasına neden oluyor. Ülkemizdeki yatırımcılar tarafından da sıkıca takip edilen BofA alım satım işlemleri son günlerde daha da dikkat çekmeye başladı.

O HİSSELERİ TOPLADI

Bank of America müşterileri tarafından geçtiğimiz hafta yapılan alış-satış işlemleri yatırımcıların büyük ilgisini çekti. 20 Mayıs ile 24 Mayıs arasında en çok alım yapılan hisse 675.22 milyon TL ile Ereğli Demir Çelik (EREGL) oldu. Daha sonrasında 464.47 milyon TL net alımla İş Bankası (ISCTR) yer aldı. Listenin 3. sırasında ise 438.21 milyon TL alımla Akbank (AKBNK) hisseleri yer aldı. 

BofA tarafından 20 Mayıs – 24 Mayıs haftasında en çok alım yapılan hisseler;

  • Ereğli Demir Çelik (EREGL) 675.22 milyon TL
  • İş Bankası (ISCTR) 464.47 milyon TL
  • Akbank (AKBNK) 438.21 milyon TL

Bank of America tarafından yapılan alım işlemleri kadar satışlar da yatırımcıların ilgisini çekti. Geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları (THYAO) hissesinden 1.98 milyar TL'lik dev satış yapıldı. Daha sonra en çok satış yapılan hisse ise 937.71 milyon TL'lik net satış rakamıyla YKBNK oldu. Listenin 3. sırasında ise 883.05 milyon TL'lik net satışla KCHOL hisseleri yer aldı.

BofA tarafından 20 Mayıs – 24 Mayıs haftasında en çok satış yapılan hisseler;

  • Türk Hava Yolları (THYAO) -1.98 milyar TL
  • Yapı Kredi Bankası (YKBNK) -937.71 milyon TL
  • Koç Holding (KCHOL) -883.05 milyon TL

Ülkemizdeki yatırımcılar tarafından sıkı takip edilen BofA alım-satım geçtiğimiz hafta bu şekilde gerçekleşti. Amerika'nın en büyük 2. yatırım bankası olan BofA'nın Borsa İstanbul'da yapmış olduğu alımlar hisse fiyatlarında etki yaratmaya devam ediyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.