Gıda teknolojileri alanında çalışan Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT) yeni ihaleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Şirketin halka arz sürecinde yayımladığı onaylı izahnamede detayları kamuoyuna açıklanan Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil E-Ticaret Komünite Yönetimi ürünü olan BYCHAT ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. BYCHAT İle İlgili İçeriği Okumak İçin Tıklayın

AI ve Robotik Yazışma Projesi BYCHAT Hakkında Açıklama Geldi

Birleşik Arap Emirliklerinin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council'in (TBC) 2000'in üzerindeki üye ve şirketlerine servis vermesi için fizibilite (test ve demo) çalışmalarının BYCHAT için olumlu sonuçlandığı ve yapılan ihaleye teklif verilerek AGROT'un bağlı ortaklığı Grid Teknoloji'nin bu ihalede kısa aday listesine (shortlist) kaldığı bildirildi. 30 gün içinde açıklanması beklenen ihale sonuçlarına ilişkin gelişmeler tarım teknolojisi şirketi AGROT tarafından kamuoyuna ve pay sahiplerine açıklanacak. Yapılan KAP açıklamasında, AGROT'un yerli ve milli teknoloji hamlelerine öncülük eden yazılımlarından olan BYCHAT'in, uluslararası pazarda güçlü bir marka olma yolunda önemli bir adım daha attığı değerlendirildi.

Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor

AGROT KAP Açıklaması

AGROT'un yeni ihaleye ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde: "Şirketimizin %90 bağlı ortaklığı olan GRİD TEKNOLOJİ LTD. halka arz sürecinde sunmuş olduğu kesin izahnamede detaylarına yer verilen Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil E-Ticaret Komünite Yönetimi ürünü olan BYCHAT, Birleşik Arap Emirliklerinin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council'in (TBC) 2000'in üzerindeki üye ve şirketlerine servis vermesi için fizibilite (test ve demo) çalışmaları olumlu sonuçlanmış olup, sonrasında yapılan ihaleye teklif verilerek şirketimizin bu ihalede kısa aday listesine (shortlist) kaldığı bildirilmiştir.

İhale sonuçlarının yaklaşık 30 gün içerisinde açıklanması beklenmektedir.
Yerli ve milli teknoloji hamlemize öncülük eden yazılımlarımızdan birisi olan BYCHAT'in uluslararası pazarda güçlü bir marka olma yolunda önemli bir adım daha attığı değerlendirilmektedir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.