Temapol Polimer, yüzey kaplama makinası yatırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yaptı. Termoplastik levha üretimi alanında lider konumda bulunan Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. (TMPOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, maddi duran varlık alımı konusunda son durumu paylaştı.

TMPOL Yatırımın Detaylarını Duyurdu

TMPOL koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören şirket, uzun süredir gündemde tuttuğu yüzey kaplama makinası yatırımının detaylarını aktardı. Yüzey kaplama makinası yatırımının finansmanının Ziraat Katılım Bankası A.Ş. tarafından sağlandığını duyuran TMPOL, Eylül 2023’te ilk kez duyurusu yapılan yatırım kapsamında, geçen yıl sonu itibarıyla makina montajının bitirildiği ve test üretimlerine geçildiği belirtildi. Şirket, pazarın farklı özelliklere sahip levhalara yönelmesi ve müşterilerinin de bu yönde taleplerinin artması üzerine, yurtdışından leasing yöntemiyle yüzey kaplama makinesi temin etme kararı aldığını açıkladı ve makinenin, üretilen levhalara yüzey kaplaması yaparak yeni fiziksel nitelikler kazandıracağı ve ürünün değerini yükselteceği vurgulandı.

Polimer Şirket 2024'e Hızlı Girdi

TMPOL, geçen ay yaptığı başka bir yatırım duyurusunda da, saha tipi GES kurulumu için Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. ile 5,8 megavat DC kapasiteli bağlantı anlaşması imzaladığını bildirmişti.

SPK Bülteninde Yer Alan Sermaye Artırımları Ve Detayları SPK Bülteninde Yer Alan Sermaye Artırımları Ve Detayları

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.