Borsa İstanbul'da işlem gören birçok şirket yabancı yatırımcıların radarında. İş Yatırım tarafından yayınlanan verilere göre en çok alım yapılan hisseler belli oldu. Yabancılar tarafından yapılan alım-satım işlemleri borsadaki hisselerin anlık değişiminde etkili rol oynuyor. Ülkemizdeki yatırımcılar bu nedenle yabancılar tarafından yapılan işlemleri yakından takip ediyor. 

133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı 133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı

Yabancı Oranı Sürekli Artan Şirketler

İş Yatırım tarafından yayınlanan günlük verilere göre son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler belli oldu. 28 Mayıs itibariyle yabancılar tarafından son günlerde sürekli alınan hisseler belli oldu. İş Yatırım'ın sunduğu verilere göre 9 gündür yabancı oranı sürekli artan 3 hisse bulunuyor. Yabancıların 9 gün boyunca alış yaptığı ve oranı artan 3 hisse; BASGZ, RTALB ve TUCLK olmakta. 

Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler şu şekilde;

  1. Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (BASGZ): 9 gün,
  2. RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. (RTALB): 9 gün,
  3. Tugcelik Aluminyum ve Metal Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUCLK): 9 gün,
  4. Atakule GYO (AGYO): 8 gün
  5.  Hat San Gemi İnşaat Bakım Onarim Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ANSGR): 8 gün

Son günlerde yabancı oranı sürekli düşen hisselerden 5 tanesi; DAGHL:10 gün, DITAS:10 gün, ETYAT:10 gün, MAGEN:10 gün, TBORG:10 olduğu görüldü. Bununla birlikte İş Yatırım tarafından hazırlanan verilere göre günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler; ONCSM:3.02 bps, SEYKM:1.81 bps, ARZUM:1.39 bps, iken, azalan hisseler ise; OYLUM:-2.69 bps, MAKIM:-2.07 bps, AKYHO:-1.98 bps. olduğu görüldü.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.