Yeni halka arzlardan Kuzey Boru (KBORU) her geçen gün farklı projeler geliştirmeye ve değerini artırmaya devam ediyor. Altyapı ve üst yapı için boru ve ek parçaların üretimini, bunların yurt içi ve yurt dışında pazarlama ve satışını, satış sonrasında bu alana ilişkin mühendislik hizmetlerini yürüten Kuzey Boru (KBORU) yeni bir projeye daha imza attığını yatırımcılarına ve kamuoyuna duyurdu.

Yapay Zeka Projesi "K-Commerce" Duyuruldu

Kuzey Boru (KBORU) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada, KBORU Yönetim Kurulunun 20 Şubat Salı günü 2024/07 numaralı kararı ile satış kanallarının geliştirilmesi, yapay zeka destekli dijital pazarlama ve yapay zeka ile satış sürecinin yönetilmesi üzerine yeni bir çalışmaya başlandığı pay sahiplerine açıklandı. E-ihracat çözümleri için kurum içi yazılım ekibiyle "K-Commerce" adı ile bir dijital projenin başlatılmasına karar veren KBORU yatırımcılarını sevindirdi. Şirketin KAP'ta yayımladığı açıklamaya göre Yönetim Kurulu tarafından bu yatırım için 500.000 ABD Doları tutarında kaynak ayrılmasına karar verildi.

KBORU Proje Geliştirmeye Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bugün iki ayrı KAP bildirimi yollayan boru şirketi, yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyor. Şirket tarafından 21 Şubat günü yapılan "K-Commerce" projesine ilişkin KAP açıklamasından önce sabah saatlerinde ise "HDPE100 ve Koruge Boru" satış sözleşmesine ilişkin 54.531.776 TL'lik imzanın detayları pay sahiplerine duyurulmuştu.

Şirket Hisseleri Bir Süredir Yatayda Seyrediyor

Borsa İstanbul'da KBORU koduyla işlem gören Kuzey Boru hisseleri, 2024 yılına ne kadar hızlı girdiyse de son günlerde düzeltme dönemini yaşıyor. 2024'ün ilk işlem günü olan 2 Ocak Salı günü 44,16 TL'den alınıp satılan hisse senetleri 21 Şubat'a kadar yüzde 240,81 yükseldi ve an itibariyle 150,50 TL seviyesinde bulunuyor. Haftalık bazda yükseliş ivmesi düşen KBORU, BIST tarafından uygulanan kısıtlamalara karşın yüzde 8,66 yükselerek her halükarda kazandırmaya devam ediyor. Günlük grafikte yüzde 2,27 düşen hisseler önceki kapanış fiyatı olan 154,00 TL'nin altında 150,50 TL fiyattan işlem görüyor.

Hisselerin Üzerinde VBTS Kapsamında Üç Farklı Kısıtlama Var

Yeni yıla sert yükselişle giren KBORU, olağanüstü fiyat hareketleri gerçekleştirdi. Bu nedenle Borsa İstanbul'un radarına takılan boru şirketinin hisselerine 31 Ocak tarihinde VBTS kapsamında tedbirler uygulandı. Kuzey Boru hisse senetlerinin üzerinde bulunan kısıtlama kararları şöyle:

Yatırım Devi 1 Milyar Liralık Satış Yaptı! İşte Satış Yaptığı Hisseler Yatırım Devi 1 Milyar Liralık Satış Yaptı! İşte Satış Yaptığı Hisseler
  • Kredili Alım Ve Açığa Satış Yasağı (31 Ocak - 29 Şubat)
  • Emir Paketi Tedbiri (31 Ocak - 29 Şubat)
  • Brüt Takas (31 Ocak - 29 Şubat)

KBORU KAP Açıklaması

KBORU'nun dijital teknoloji yatırımı kararı alması üzerine, şirket tarafından KAP'a yapılan bildirim şöyle: "Şirketimiz yönetim kurulu 20.02.2024 tarih ve 2024/07 numaralı kararı ile, satış kanallarının geliştirilmesi için yapay zeka destekli dijital pazarlama ve yapay zeka ile satış sürecinin yönetileceği e-ihracat çözümleri için kurum içi yazılım ekibimizle "K-Commerce" adı ile bir dijital projenin başlatılmasına, bu yatırım için 500.000.- USD kaynak ayrılmasına karar verilmiştir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.