İş Yatırım tarafından günlük olarak müşterilere sağlanan verilere göre Borsa İstanbul'da 10 günlük dönemde yabancı yatırımcı oranı artan hisseler belli oldu. Yabancı yatırımcılar Borsa İstanbul'daki seyri büyük oranda etkilerken yapılan alım satımlar yerli yabancıların da dikkatini çekmeye devam ediyor. Yabancı yatırımcılar tarafından yapılan bu alım satımlar yerli yatırımcıların yapacakları alım ve satımlarda da etkili olduğu görülmekte.

YABANCI YATIRIMCI ORANI YÜKSELEN HİSSELER

İş Yatırım tarafından yayınlanan yeni verilere göre günlük bazda yabancı yatırımcı oranı yükselen hisseler belli oldu. Günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler sırasıylar;

  1. Burçelik (BURCE): 3.64 bps,
  2. Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PKART): 2.45 bps,
  3. Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. (METUR): 1.37 bps, 

Günlük bazda yabancı yatırımcı oranı en çok azalan hisseler ise sırasıyla;

  1. Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi AS (ADEL): -3.36 bps,
  2. Baydöner Restoranları A.Ş. (BYDNR): -2.26 bps,
  3. Creditwest Faktoring A.Ş. (CRDFA): -1.91 bps. oldu.

Yabancı Oranı Artan ve Azalan Hisseler

İş Yatırım tarafından yayınlanan verilerle birlikte yabancı yatırımcıların son dönemde en çok alım ve satım yaptığı hisseler ortaya çıktı. İş Yatırım tarafından yayınlanan bir diğer analiz raporuna göre son zamanlarda yabancı oranı sürekli artan hisseler ise sırasıyla; KSTUR:10 gün, AKSGY:8 gün, TRGYO:7 gün, DZGYO:6 gün, ENTRA:6 oldu. Bu hisseler belirtildiği gün kadar sürekli olarak yabancı yatırımcı oranının yükseldiği şirketler olmakta. İş Yatırım tarafından 6 Mayıs tarihinde yayınlanan verilere göre son günlerde yabancı yatırımcı oranının azaldığı hisseler de sırasıyla; CRFSA:10 gün, INVES:10 gün, MGROS:10 gün, MIATK:10 gün, SELEC:10 olduğu görüldü. 

BofA O İki Hisseden Toplamda 12 Milyar TL'lik Net Satış Gerçekleştirdi BofA O İki Hisseden Toplamda 12 Milyar TL'lik Net Satış Gerçekleştirdi

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.