Türkiye'de gelecek hafta Ramazan Bayramı tatili sebebiyle milyonlar 9 günlük tatil sürecine başlarken Borsa İstanbul'da ise nasıl gelişmeler yaşanacak yatırımcılar araştırmaya başladı. Borsa İstanbul'un bayram döneminde resmi tatilde olduğu bilinirken halka arz soruları da yatırımcılar tarafından sorularak araştırılmaya başlandı. Bu doğrultuda bu hafta halka arz onayı gelecek mi? Bayram tatili sebebiyle Borsa İstanbul 9 Nisan 2024 öğleden sonra tatile girerken olası halka arz onayında ise borsa kapalı olacak.

8 - 9 Nisan 2024 Borsa İstanbul Açık Mı?

Türkiye'de bu yıl Ramazan Bayramı 9 Nisan'dan başlayarak 12 Nisan'da sona erecek. Borsa İstanbul ise 8 Nisan 2024 Pazartesi günü tam gün açık olurken 9 Nisan 2024 Salı (Arefe) günü ise öğleye kadar mesai gerçekleştirecek.

Borsa İstanbul 9 Nisan'da tatile başlarken 15 Nisan 2024 Pazartesi günü itibariyle tekrar açılacak. Bayram tatili süresinde ise yaşanacak tüm gelişmeler de haberimizde yer alacak.

4 Nisan 2024 SPK Halka Arz Gelecek Mi?

Türkiye'de Borsa İstanbul bayram tatili sebebiyle kısa bir ara verirken bu ve gelecek hafta ise SPK tarafından olası bir halka arz onayının gelmeyeceği tahmin ediliyor. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda borsa ve türevlerinin kapanması sebebiyle halka arz onayının gelmesinin beklenmediği ifade edildi.

Borsaya Bir Maden Şirketi Daha! 20 Milyon Lot Halka Arz İçin Onay Bekliyor Borsaya Bir Maden Şirketi Daha! 20 Milyon Lot Halka Arz İçin Onay Bekliyor

Tüm bu gelişmeler ışığında da milyonların akıllarında ki sorulara yanıt vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgiler ve fazlası için halkaarz.com.tr takip etmeyi unutmayın.