Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 4 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün temettü verecek olan 2 hissenin fiyat düzeltmesine ilişkin açıklamalar yapıldı.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler arasında yer alan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) ve Aygaz A.Ş. (AYGAZ) hisseleri bugün yatırımcılarına kar payı ödemesi yapacak. Borsada işlem gören iki şirket tarafından yapılan ödemeler sonrasında hisselerin fiyatlarında düzeltmeler olacak. Bugün yatırımcılarına kar payı ödemesi yapacak iki şirketin detayları şöyle;

Gözler Perşembe Gününde ''Bedelsiz Onayı Bekleyen Şirketler'' Gözler Perşembe Gününde ''Bedelsiz Onayı Bekleyen Şirketler''
  • AYGAZ.E Pay Başına Brüt Temettü: 6,85 TL Teorik Fiyat: 149,45 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)
  • TOASO.E Pay Başına Brüt Temettü: 20 TL Teorik Fiyat: 255 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

TOASO Temettü Ödemesi

Tofaş'ın KAP'a yaptığı açıklamaya göre şirket, 2024 yılı için ortaklarına hisse başına net 18 TL temettü ödemesi yapacak. Temettü dağıtım tarihi ise 4 Nisan 2024 olarak belirlenirken, ödemeler 8 Nisan 2024'te hesaplarda olacak.

AYGAZ Temettü Ödemesi

Aygaz'ın KAP'a yaptığı açıklamaya göre şirket, 2024 yılı için ortaklarına hisse başına net 6,16 TL temettü ödemesi yapacak. Temettü dağıtım tarihi ise 4 Nisan 2024 olarak belirlenirken, ödemeler 8 Nisan 2024'te hesaplarda olacak.