Halk Yatırım tarafından yapılan değerlendirme sonucunda İndeks Bilgisayar (INDES) için hedef fiyat belli oldu. Yatırım bankası 'AL' önerisinde bulundu. Yatırım bankaları tarafından yapılan 'AL' önerileri birçok yatırımcı tarafından takip edilmeye devam ediliyor. Yatırımcılar, yatırım bankaları ve aracı kurumlar tarafından yayınlanan verileri inceleyerek yatırımlarını şekillendirebiliyor. Halk Yatırım analistleri tarafından yayınlanan yeni rapor doğorultusunda İndeks Bilgisayar (INDES), için hedef fiyat açıklandı.

HEDEF FİYAT AÇIKLANDI

Halk Yatırım tarafından yayınlanan yeni raporda İndeks Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) şirketi için tespit ve analizler yatırımcılarla paylaşıldı. Banka tarafından yayınlanan raporda şirketin 2023 yılı  finansal performansı oldukça olumlu sonuçlar yarattığı belirtildi. Raporda TMS 29 etkisi dahil edildiğinde, net kar yıllık bazda %223 artarak 508 milyon TL seviyesine ulaştığı görüldü. 

3 Hisseye Tedbir Kararı Ve Detayları 3 Hisseye Tedbir Kararı Ve Detayları

Halk Yatırım tarafından yayınlanan raporda İndeks Bilgisayar için hedef fiyatı 15,32 TL olarak belirlendi. İndeks Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (INDES) için 'AL' tavsiyesinin devam ettiği ayrıca bildirildi. Bilişim şirketlerinde beklenen yukarı yönlü artışın ülkemizde Avrupa'ya kıyasla olan artan genç nüfusu ve hızlanan dijital dönüşüm, BT sektörü açısından önemli bir katalizör olarak değerlendirildiği açıklandı. 

Halk Yatırım tarafından yayınlanan raporda şirketin FAVÖK marjına ilişkin şu ifadelere yer verildi;

"FAVÖK marjı 2023’te son 6 yılın en yüksek seviyesinde gerçekleşmiş olup, brüt karlılıktaki artışın desteğiyle yıllık bazda %41 artarak 2,69 milyar TL seviyesine ulaşmıştır. FAVÖK marjı, 2022 yılına göre 1,30 puan artarak %5,5 seviyesine çıkmıştır. Şirketin 2022 yılı FAVÖK’ü ise enflasyon muhasebesi sonrası 1,06 milyar TL’den 1,90 milyar TL’ye güncellenmiştir."

INDES HİSSELERİ NE DURUMDA?

Bilişim sektöründe yer alan şirketin hisseleri INDES koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmeye devam ediyor. INDES hisseleri 17 Mayıs itibariyle 9,58 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisseler haftalık bazda yüzde 3,72 oranında değer kaybı yaşarken aylık bazda ise yüzde 11,40 oranında kazanç getirdi. Şirketin hisseleri yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 88,21 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.