Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD), 5 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, Amerika’daki Depo Yatırımına İlişkin Arsa Alım Sözleşmesinin Süresinin Uzatılması hakkında açıklama yaptı.

Şirketin ABD’deki bağlı ortaklığı Kervan Properties LLC tarafından, üzerinde depo yapmak üzere 70.000 m2 büyüklüğünde bir arsa satın alınmak üzere 05.02.2024 tarihinde 120 gün süreli koşullu sözleşme imzalandığı ifade edildi. Açıklamada, arsa üzerinde yapılacak depo ile ilgili imar işleri ve bankalardan 25 yıllık finansman kredisi ile ilgili görüşmelerin devam ettiği belirtildiğinden, sözleşmenin karşılıklı olarak uzatıldığı bilgisinin şirkete iletildiği vurgulandı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Kervan Gıda’nın 2023 yılında yurt dışı satışları %8 artışla 173 milyon Amerika Doları olarak gerçekleşmiştir. ABD, 43 milyon Amerikan Doları ile Türkiye dışında en çok satış yaptığımız ülkelerden biri olmuştur. ABD, dünya şekerleme sektörünün lider tüketicisi olduğundan bu ülkeye yönelik hamlelerimiz devam etmektedir.

Borsada Yatırım Şirketinden 3,6 Milyarlık Dev Alım Borsada Yatırım Şirketinden 3,6 Milyarlık Dev Alım

Şirketimizin ABD’deki bağlı ortaklığı Kervan Properties LLC tarafından üzerinde depo yapmak üzere 70.000 m2 büyüklüğünde bir arsa satın alınmak üzere 05.02.2024 tarihinde 120 gün süreli koşullu sözleşme imzalandığı bilgisi KAP’a bildirimişti. Gerek arsa üzerinde yapılacak depo ile ilgili imar işleri gerekse bankalardan 25 yıllık finansman kredisi ile ilgili görüşmeler devam ettiğinden sözleşmenin karşılıklı olarak uzatıldığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir.

Kamuoyuna ve paydaşlarımıza duyurulur.'' denildi.