Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS) tarafından 24 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde TEİAŞ İhalesi ve ihale detayları hakkında açıklamalar yapıldı. Borsa İstanbul'da sert satış haftasının son bulduğu haftanın son işlem gününde açılış ile birlikte düşüşüne devam eden EKOS hissesinde 463 milyon liralık ihale duyuruldu.

Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Elektrik şirketi tarafından yapılan ihale açıklamasında, 4 adet 154/33.6 kV, 35/50 MVA İki Üniteli Çekicili Mobil Trafo Merkezi ve Yedek Malzemeleri Alımı işine ait sözleşme imzalandığı ve sözleşme bedelinin ise ''463.111.300,00 TL'' olduğu duyuruldu.

KAP Açıklaması

Elektrik şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TEİAŞ) tarafından teklifimizin değerlendirilmesi tamamlanmış olup söz konusu alım için TEİAŞ tarafından şirketimize tüm iş kalemleri için sözleşme imzalama daveti 17.04.2024 tarihli KAP’ ta açıklanmıştı.

4 adet 154/33.6 kV, 35/50 MVA İki Üniteli Çekicili Mobil Trafo Merkezi ve Yedek Malzemeleri Alımı işine ait sözleşme imzalanmıştır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.'' denildi.