Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş., SPK'dan halk arz onayı alan son şirketlerden biri olarak öne çıktı ve halka arz süreci tamamlandı. Şirketin halka arz büyüklüğü 1.305.000.000 TL olarak gerçekleşti ve 26-27-28 Haziran tarihlerinde talep toplama süreci tamamlandı. Bugün kesinleşen halka arz sonuçları Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirildi. Efor Çay, toplam 540.512 bireysel yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleştirdi.

1,7 Milyar Lira Borç İle Halka Arz Olan Şirketin Hissesi İlk Günden Taban! 1,7 Milyar Lira Borç İle Halka Arz Olan Şirketin Hissesi İlk Günden Taban!

Halk Yatırım tarafından açıklanan bilgilere göre, halka arz sürecinde birim fiyatı 14,50 TL olarak belirlenen Efor Çay'ın 90.000.000 TL nominal değerli payları satışa sunuldu. Yurt içi bireysel yatırımcılardan gelen talep nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,01 katı olurken, yurt içi kurumsal yatırımcılardan gelen talep ise yaklaşık 1,80 katı oldu.

Şirketin halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı gruplarına göre gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım detayları Halk Yatırım tarafından detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.'nin halka arzı, yatırımcılar arasında büyük ilgi görmüş ve başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

111