Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Ülkemizde birçok yatırımcı tarafından öncelikli olarak tercih edilen halka arzlardan son 14 şirketin haftaya başlangıç yaparken pay değerleri dikkat çekti. Yatırımcılar tarafından sürekli olarak takip edilen halka arz şirketlerinin 29 Nisan'daki son durumları merak ediliyor. Hisselerin son değerleri ve günlük hacimleri haftanın ilk gününde nasıl değişim gösterdi?

Geçtiğimiz son aylar içerisinde halka arz olan onlarca farklı şirket bulunuyor. Şirketler halka arz sürecinin bitmesiyle birlikte elde ettiği gelirlerle yaptığı yatırımlar şirketin değerini yükseltmesinde büyük rol oynuyor. 

SON HALKA ARZ DURUMLARI

Son halka arz olan şirketlerden RGYAS, ENTRA, ODINE, MOGAN, ARTMS, OBAMS, ALVES, LMKDC, PATEK, BORSK, BEGYO, MARBL, AGROT ve EKOS hisselerinin 29 Nisan Pazartesi itibariyle haftaya nasıl başladığı merak ediliyor. Son halka arz olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS) hissesinde oluşan günlük hacim birçok yatırımcının dikkkatini çekti. İşte son halka arzların günlük verileri;

Son Halka Arzlar

Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS) haftanın ilk gününde 120 milyonu aşan günlük hacimiyle birçok yatırımcının dikkatini çekti. Günün ilerleyen saatlerinde RGYAS hissesinde büyük bir düşüş meydana geldiği görülüyor. Hisse haftanın ilk gününde 148 TL'den işlem görüyor.

ENTRA hisseleri de haftaya yüzde 0,08 değer artışıyla başlarken günlük hacim ise 14.716.473 olarak görüldü. Şirket Borsa İstanbul'da 12,41 TL'den işlem görüyor. Bu ay oldukça dikkat çeken ODINE hissesi de haftaya yüzde 4,30 değer kaybıyla başladı. Günlük hacmi 10 milyona yaklaşan ODINE hissesi 88 TL'den işlem görüyor. MOGAN hissesi haftaya yüzde 0,25 deper artışıyla başladı. Hissenin günlük hacmi ortalama 3 milyon olurken hissenin payları 15,87 TL'den işlem görüyor.

Yatırımcılar tarafından büyük ilgi gören halka arzlarda haftanın ilk gününde beklenen yükseliş görülemedi. Son dönemde yapılan halka arzlar sonrasında şirketler tarafından yapılan yatırımların da büyük önem taşıdığı görülüyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.