Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) bugün Kamu Aydonlatma Plafromu' na (KAP) yapmış olduğu açıklamada girdiği milyonluk ihaleyi kazandığını açıkladı. Şirket bugün iki adet yeni ihale sonucunu duyurdu. Europower tarafından yapılan açıklamaya göre şirket girdiği iki ihaleden de en avantajlı fiyatı vererek birinci oldu. İhalelerden birinin bedeli 204 milyon TL olurken diğeri ise 65 Milyon Tl olarak belirtildi. 

ENERJİ ŞİRKETİ DEV İHALEYİ KAZANDI

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) bugün yaptığı açıklamada 03/04/2024  tarihinde gerçekleştirilen ihaleye katılım sağladığını ve en uygun fiyatı vererek ihalede 1. olduğunu açıkladı. Şirket tarafından kazanılan ihale bedelinin 204.465.920 TL olduğu belirtildi. İhale ile ilgili gelişmelerin de ilerleyen süreçlerde yine Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulacağı belirtildi.

100 Lotunuz 444 Lot Olacak! Bedelsiz SPK Tarafından Onaylandı Tarih Netleşti 100 Lotunuz 444 Lot Olacak! Bedelsiz SPK Tarafından Onaylandı Tarih Netleşti

Şirketin Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz, TEİAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından 03/04/2024 tarihinde gerçekleştirilen, 2024/284908 ihale kayıt numaralı ‘'İTM-466 REFERANSLI 154KV TÜRKELİ TM YAPIMI'' konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli 204.465.920, -TL'dir. (İki yüz dört milyon dört yüz atmış beş bin dokuz yüz yirmi, Türk Lirası)
İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.
Saygılarımızla,"

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. şirketi Borsa İstanbul'da EUPWR koduyla işlem görmeye devam ediyor. Son dönemde birçok yatırımcının dikkatini çeken hisse günlük bazda yüzde 1,04 değer kazanarak 155,00 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisse yatırımcısına son ayda yüzde 3,61 getiri sağlarken yıllık bazda ise yüzde 215,55 getiri sağlayarak yüzleri güldürdü. Dev enerji şirketinin yaptığı anlaşmalar ve borsadaki gelişmeler sonucunda hisse değerinin önümüzdeki süreçte nasıl değişim yaşayacağı da merak ediliyor.