Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiride yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirket tarafınadan yapılan bildiride yurtiçinde bir müşteri için mühendislik, Tedarik ve kurulum sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Şirketler tarafından yapılan anlaşmalar Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılara duyurulmaya devam ediyor. Bu duyrularla birlikte şirketin hisselerinde ciddi artışlar meydana gelebiliyor. Büyük tutarlarda yapılan iş sözleşmeleri yatırımcıların dikkatini çekerken aynı zamanda yatırımların şekillenmesinde de etkili olabiliyor. 2014 yılında İstanbul’da kurulan Smart Güneş Teknolojileri kurulduğu günden itibaren birçok önemli anlaşmaya imza atmaya devam ediyor. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yaptığı bildiride şirketin iş anlaşmasının detaylarını da paylaştı. 

SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı

MİLYON DOLARLIK SÖZLEŞME KAP'A BİLDİRİLDİ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), 6 Mayıs itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı bildiride yurtiçindeki bir müşteri ile aralarında güneş enerjisi sistemleri için 3.075.000 dolar değerinde mühdendislik tedarik ve kurulum sözleşmesinin imzalandığı belirtildi. Yatırımcılar yapılan anlaşma sonrasında borsanın açılmasıyla hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yaşanacağı yakından takip ediyor. 

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz iştiraklerinden Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında KDV hariç  3.075.000 ABD Doları tutarında Mühendislik, Tedarik ve kurulum sözleşmesi imzalanmıştır."

SMRTG HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'Da SMRTG koduyla işlem gören şirket, 6 Mayıs itibariyle 61,40 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri geçtiğimiz hafta yüzde 7,44 değer artışı yaşarken bu artış aylık bazda ise yüzde 1,49 şeklinde gerçekleşti. SMRTG hisseleri son bir yılda yatırımcısına yüzde 97,81 oranında kazandırdı. Borsanın açılmasıyla birlikte haftanın ilk gününde şirketin hisselerinde nasıl bir değişim yaşanacağı yatırımcılar tarafından takip ediliyor.