Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) tarafından bugün itibariyle yapılan KAP bildirisinde İspanya'da yeni bir firma kurulmasına karar verildiğini açıkladı. Şirket tarafınan geçtiğimiz günlerde duyurulan KAP bildirisine göre şirketin iklim teknolojileri alanında greenfield ve brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler bununla birlikte kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle Avrupa'da yeni yatırımlar yapılması hedeflediğini belirtmişti. 

HOLLDANDA'DAN SONRA SIRA İSPANYA'DA

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) geçtiğimiz günlerde yaptığı KAP bildirisinde şirketin önemli stratejik ortaklıklar ve büyüme doğrultusunda Holldanda'da şirket kurulacağını açıklamıştı. Bugün yapılan Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde şirketin yine bu hedeflere yönelik İstanya'da bir şirket kurulması için çalışmalara başlandığı belirtildi. Bugün itibariyle gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı kapsamında alınan kararla birlikte şirketin Avrupa merkezli firma açılması için çalışmaların başlandığı belirtildi. Önümüzdeki günlerde yapılacak açıklama ile birlikte yeni açılacak şirketin detaylarının da belli olması bekleniyor.

Şirket tarafından bugün yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

BofA O İki Hisseden Toplamda 12 Milyar TL'lik Net Satış Gerçekleştirdi BofA O İki Hisseden Toplamda 12 Milyar TL'lik Net Satış Gerçekleştirdi

"Şirketimizin 24.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında; yurt dışı (Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere’de) büyüme hedeflerimiz kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı stratejimiz doğrultusunda;

İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda Hollanda’da %100 bağlı ortaklığımız olacak şekilde 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketimiz kurulmuştu.

Margun Climatech B.V.‘nın bugün (13.05.2024 tarihinde) gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İspanya’da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur."

MAGEN HİSSELERİ HAFTAYI NASIL KAPATTI?

Borsa İstanbul'da MAGEN koduyla işlem gören şirketin hisseleri geçtiğimiz hafta 24,22 TL seviyesinden kapanmıştı. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 4,12 değer kaybı yaşarken aylık bazda ise yüzde 45,03 değer artışı yaşadı. MAGEN hisseleri ayrıca yatırımcısına yıllık bazda yüzde 95,48 oranında kazanç sağladı. Yapılan yurtdışı yatırımlarıyla birlikte şirket hisselerinin nasıl devam edeceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.