Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL), tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride iş anlaşması kapsamında sözleşme imzalandığı duyuruldu. Yapılan bu anlaşmayla birlikte şirket son 3 ayda milyarlık iş anlaşmasına ulaşmış oldu.

Nisan ayının sonuna gelinmesiyle birlikte birçok firma yeni iş anlaşmalarını KAP üzerinden duyuruyor. Enerji şirketleri tarafından yapılan anlaşmalar yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Son dönemde Gersan Elektrik (GEREL) şirketinin yaptığı anlaşmalar milyar TL’ye ulaştı.

3 AYDA MİLYARLIK İŞ ANLAŞMASI

Gersan Elektrik şirketi yapmış olduğu iş anlaşması kapsamında Yılmaz Redüktör firmasının 2 aylık olarak 786 bin dolar değerindeki enerji ihtiyacının karşılanacağı bildirildi. KAP’a yapılan yeni bildiriyle birlikte BusBar, Kablo Kanalları ve Led Aydınlatma Armatür ihtiyaçlarının Gersan Elektrik tarafından karşılanacak. Gersan Elektrik (GEREL) şirketi son dönemde yapmış olduğu anlaşmalarla birlikte toplam iş sözleşmeleri tutarı 7,2 milyar TL’ye ulaşmış durumda.

Şirketin yaptığı son 3 iş anlaşması ise şöyle;

  • 1 Nisan - 12,4 milyon TL
  • 25 Mart - 990 milyon TL
  • 22 Mart - 100 milyon TL

Borsa İstanbul’da GEREL koduyla işlem gören hisse son ayda yatırımcısına yüzde 13,45 kazandırırken haftalık bazda ise bu durum yüzde 12,04 gerçekleşti. Hisse 26 Nisan itibariyle borsada 41,32 TL’den işlem görüyor.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL), tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor Yabancı Yatırımcı Holding Hissesini 10 Gündür Topluyor

Şirketimiz ile YILMAZ REDÜKTÖR firması arasında, firmanın BusBar, Kablo Kanalları ve Led Aydınlatma Armatür ihtiyaçlarının şirketimiz tarafından tedarik edilmesine yönelik ortalama 2 ay süreli ve yaklaşık olarak 786.000 USD (YediYüzSeksenAltıBinAmerikanDoları) bedelli sözleşme imzalanmış olup, bahsi geçen ürünlerin üretim süreci başlamıştır. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.