Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin (GARAN) tarafından 8 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde borçlanma aracı ihraç limiti başvurusu hakkında açıklama yapıldı.

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin (GARAN), 6.000.000.000 ABD Doları veya muadili yabancı para tutarı veya Türk Lirası tutarına kadar tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracı için karar alınmış olduğu ve bu hususla ilgili olarak 16 Şubat 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli başvuruların yapıldığı kamuya açıklanmış olup, başvuru sonucunda Sermaye Piyasası Kurulu’nun 2024/18 sayılı Haftalık Bülteni’nde söz konusu ihraç talebinin Kurul tarafından uygun görüldüğü açıklandı.

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

Borsada yaşanan artış ile birlikte bir çok hisse güne pozitif artışta başlarken, GARAN Hisseside artıda başlayarak KAP'a açıklamalarda bulundu. 

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''İlgi: 15/02/2024 ve 16/02/2024 tarihli KAP açıklamalarımız İlgi’de kayıtlı açıklamalarımız ile, Bankamız Yönetim Kurulunun 14 Şubat 2024 tarihli toplantısında, uygun piyasa koşullarının oluşması durumunda halka arz edilmeksizin, yurtdışında bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 6.000.000.000 ABD Doları veya muadili yabancı para tutarı veya Türk Lirası tutarına kadar tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracı için karar alınmış olduğu ve bu hususla ilgili olarak 16 Şubat 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli başvuruların yapıldığı kamuya açıklanmış olup, başvuru sonucunda Sermaye Piyasası Kurulu’nun 2024/18 sayılı Haftalık Bülteni’nde söz konusu ihraç talebinin Kurul tarafından uygun görüldüğü duyurulmuştur. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,'' denildi.