Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) tarafından 1 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni sipariş alınması hakkında açıklama yapıldı.

1 Nisan haftanın ilk işlem gününe yüzde 5 pozitif ile başlayan GESAN enerji şirketi, haftalardır iş anlaşmaları ile pozitif günler geçirmeye devam ediyor.

Gesan şirketi, Cezayir’de yerleşik TOSYALI IRON STEEL INDUSTRY ALGERIE SPA’ dan yüksek gerilim enerji nakil hatlarında kullanılmak üzere cam izolatör siparişi aldığı belirtildi. Sipariş bedeli 1.360.000, -USD oldu. (Bir milyon üç yüz atmış bin, Amerikan Doları) (Güncel USD/TL kuru ile sipariş bedeli 44.064.000, -TL’dir.)

KAP Açıklaması

GESAN enerji şirketi, ''Şirketimiz, Cezayir’de yerleşik TOSYALI IRON STEEL INDUSTRY ALGERIE SPA’ dan yüksek gerilim enerji nakil hatlarında kullanılmak üzere cam izolatör siparişi almıştır. Sipariş bedeli 1.360.000, -USD’dir. (Bir milyon üç yüz atmış bin, Amerikan Doları) (Güncel USD/TL kuru ile sipariş bedeli 44.064.000, -TL’dir.)
Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
Saygılarımızla,  '' açıklamalarında bulundu.

Geçen Hafta Dev Anlaşmasını Duyurmuştu

Gesan Enerji şirketi, geçen haftalarda Eczacıbaşı ile olan dev anlaşmasını da yatırımcılarına duyurmuştu. GESAN şirketi iş anlaşmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçen hafta yatırımcılar ile paylaşılan iş anlaşmasının detayları şöyleydi;

İlaç Şirketi 128 Milyon TL'lik İhale Sonucunu Duyurdu İlaç Şirketi 128 Milyon TL'lik İhale Sonucunu Duyurdu

''Şirketimiz, Eczacıbaşı Topluluğuna bağlı olan şirketlerden VitrA Karo Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile, Aksaray İli Merkez İlçesinde bulunan arazide, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.h maddesi kapsamında Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşma sağlamış olup sözleşme aşamasına geçilmiştir. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 16.650.000, -USD'dir. (On altı milyon altı yüz elli bin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 538.627.500, -TL)
Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
Saygılarımızla,
'' denilmişti.