2023 yılında halka arz başvurusu yapan Sümer Varlık Yönetim (SMRVA), büyük bir heyecanla 2024 yılında halka arz edilmeyi hedefliyordu ancak şirketin başvurusu SPK tarafından reddedildi.

Sumer Varlik Yonetim Halka Arz Iptal

Halka arz edilmek için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuru yapan varlık yönetim şirketi SMRVA'nın başvurusu, SPK tarafından onaylanmadı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, şirketin 23 Ağustos tarihinde yaptığı halka arz başvurusunun SPK'nın 8 Şubat tarihli ve 09/205 sayılı kararı dahilinde olumlu karşılanmadığı belirtildi.

SMRVA, 31 Aralık 2023 tarihli güncel mali tablolarla yeniden başvuru yapacağını ayrıca vurguladı.

Sümer Varlık Yönetim (SMRVA) Halka Arz Özet Bilgiler

Geçtiğimiz yıl içinde taslak izahnamesini yatırımcılara sunan SMRVA, toplamda 12 milyon adet hissesini halka arz edecekti.

Şeker Yatırım'ın konsorsiyum liderliğini üstleneceği halka arz sürecinde payların tamamı eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılacak ve lot taleplerinde T1-T2 bakiyeler kullanılabilecekti.

Sümer Varlık Yönetim (SMRVA) halka arzın ardından elde edilecek olan gelirin yüzde 50'si ile yeni portföy alımları yapacağını, kalan yüzde 50'si ile ise finansal borçlarını ödeyeceğini yatırımcılarına bildirmişti.

SMRVA KAP Açıklaması

SPK tarafından verilen karara ilişkin SMRVA'nın yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimizin 28.08.2023 tarihli payların halka arzı amaçlı SPK başvurusu, SPK 08.02.2024 tarih ve 09/205 sayılı kararına istinaden olumlu karşılanmamıştır.

Şirketimiz 31.12.2023 tarihli güncel mali tablolarla yeniden başvuru yapacaktır."

5 Tavan Yapan Halka Arzda Son Durum Nedir ? ENTRA Halka Arzında Tavanda Bekleyen Lot Sayısı Ve Detayları 5 Tavan Yapan Halka Arzda Son Durum Nedir ? ENTRA Halka Arzında Tavanda Bekleyen Lot Sayısı Ve Detayları

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.