Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinin halka arzı geçtiğimiz günlerde SPK tarafından onaylanmıştı. Şirketin talep toplama tarihi belli oldu. Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinin halka arzı geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı. Ülkemizde birçok yerde göstermiş olduğu mağazacılık faaliyetiyle herkesin bildiği Koton firmasının halka arz olacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yapılan açıklama sonrasında yatırımcıların gözü halka arz detaylarına çevrildi.

Şirketin talep toplama tarihi belli oldu. SPK tarafından duyurulan onay sonrasında yatırımcıların gözü Koton Mağazacılık halka arzının detaylarına çevrildi. Gelen yeni bilgiye göre Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzının talep toplama tarihi belli oldu.

KOTON MAĞAZACILIK HALKA ARZ DETAYLARI

Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. halka arz sürecinin tamamlanmasıyla birlikte şirket Borsa İstanbul’da KOTON koduyla işlem görmeye başlayacak. Yapılan açıklamaya göre Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. şirketinin bir lotu 30,50 TL olacak.

Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu Bist100'de Endeksten Daha Hızlı Yükselen 10 Hisse Belli Oldu

Mevcut ortaklardan Nemo Apparel B.V.nin sahip olduğu 94.350.000 TL nominal değerli paylar, Yılmaz YILMAZ’ın sahip olduğu 4.050.000 TL nominal değerli paylar ile Şükriye Gülden YILMAZ’ın sahip olduğu 4.050.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 102.450.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arza konu edilecek. Koton Mağazacılık arz büyüklüğü 4.166.300.000 olacak. Koton Mağazacılık Konsorsiyum Lideri, İş Yatırım (EŞ LİDERİ AK YATIRIM) olacak.

TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

Yapılan duyuruya göre Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 30 Nisan 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde üç gün süreyle talep toplanacak. Bireysele eşit dağıtım ile halka arz edilecek şirketin talep toplaması bitmesiyle birlikte dağıtılacak lot miktarı da netleşmiş olacak.

Yatırımcılar yeni halka arzın açıklanmasıyla birlikte gözleri talep toplama tarihine dikmiş durumda. Birçok kişi yüksek getirisi olan halka arz için bekleyişini sürdürüyor.