Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE) tarafından bugün KAP'a yapılan bildiride şirketin yurtiçi müşterileriyle 3.4 milyar TL'lik satış anlaşması yapıldığı bildirildi. Şirket tarafından yapılan iş anlaşmasının yaklaşık 3.4 milyar TL tutarında olduğu belirtildi. Şirket tarafından yapılan bildiri sonrasında hisselerde de büyük değişiklik yaşandı.

Son dönemde birçok kişi tarafından tercih edilen halka arz şirketleri yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Halk arz olan şirketler elde ettikleri gelirlerle yapacağı yatırımları doğru şekillendirmesi şirketlerin değerlenmesinde büyük rol oynamakta. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE) geçtiğimiz sene halka arz sürecinin ardından büyük anlaşmalara imza atmaya devam ediyor.

Yatırım Bankası O Hisseden 3,8 Milyar TL'lik Net Alım Gerçekleştirdi Yatırım Bankası O Hisseden 3,8 Milyar TL'lik Net Alım Gerçekleştirdi

3.4 MİLYAR TUTARINDA ANLAŞMA DUYURULDU

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE) tarafından bugün KAP'a yapılan bildiride şirketiin yurtiçinde bulunan bir müşteri ile aralarında şeker satış işlemi için anlaşma yapıldığı bildirildi. Kayseri Şeker tarafından yapılan anlaşmanın tutarı ise 3.456.220.000 TL değerinde olduğu açıklandı. Yapılan bu dev anlaşmayla birlikte yatırımcılar gözü fabrikaya yöneltmiş durumda. 

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik bir müşteri arasında şeker satış işine istinaden KDV dahil 3.456.220.000-TL (Üçmilyar dörtyüzellialtımilyon ikiyüzyirmibin-TürkLirası) tutarında anlaşma yapılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla"

ANLAŞMA SONRASINDA HİSSELER TAVAN GÖRDÜ

Borsa İstanbul'da KAYSE koyudla işlem gören şirket 30 Nisan itibariyle 33,30 TL'den işlem görüyor. Günün ilerleyen saatlerinde paylaşılan anlaşma detayları sonrasında hisse fiyatları yüzde 9,97 artarak tavanı görmüş durumda. Analistler tarafından yapılan değerlendirmede güçlü al önerisinin bulunduğu hisse ilerleyen dönemlerde yapmış olduğu anlaşmayla birlikte nasıl bir değişim yaşayacağı da yatırımcılar tarafından merak ediliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.