Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) tarafından geçtiğimiz Cuma günü yapılan bilanço açıklaması sonrasında hisseler bugün taban fiyata düştü. Geçtiğimiz dönemde birçok yatırımcının büyük kazançlar elde ettiği halka arzlarda son dönemde istenen verim alınamıyor. Şirketler ilk günlerden tavanı bozarken yeni gelişmeler sonrasında fiyatlar hızlı bir düşüş sergiliyor. 

Geçtiğimiz aylarda halka arz olan Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) Cuma akşamı borsa kapandıktan sonra 2024 yılı ilk bilançosunu açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında borsanın açılmasıyla hisse fiyatlarında anlık değişim yaşandı.

ŞİRKETTEN BİLANÇO AÇIKLAMASI

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) Cuma günü yaptığı KAP bildirisinde, 2023 yılının 12 aylık döneminde 101 milyon TL'nin üzerinde zarar edildiğini açıkladı. 2022 yılında 115,8 milyon TL satış açıklayan Odine Teknoloji, 2023 yılında ise 123,05 milyon TL satışa imza attı. Şirket bu satışlardan 2022 yılında 4,29 milyon TL zarar ederken, 2023 yılında 101,64 milyon TL zarar ettiğini açıkladı. Odine Solutions Teknoloji'nin zararı, önceki yıla göre yaklaşık %2267 oranında arttığı görüldü. Bu seviyeyi gören yatırımcılar paylarını hisseden çekerken hisse fiyatlarında büyük bir düşüş yaşandı.

5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı 5 Gün Boyunca Tavan Giden Şirkete SPK'dan Kısıtlama Kararı

HİSSE FİYATLARI TABANA DÜŞTÜ

21 Mart itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan ODINE hisseleri uzun süreli tavan yaparak hisse fiyatlarında büyük yükselme yaşanmıştı. Şirket Cuma günü yaptığı bilanço açıklaması sonrasında bugün hisse fiyatlarında ciddi düşüş meydana geldi. Şirket günlük bazda taban olurken hisseler 69,75 TL seviyesine geriledi. Fakat şirket  yine de halka arz tarihinden itibaren yatırımcısına yüzde 111,36 oranında kazanç sağladı. Şirket tarafından açıklanan bu zarar tablosu karşısında hisse fiyatlarının ne kadar daha taban devam edeceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.