2024 yılının ilk halka arzı olarak kayıtlara geçen Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK), yatırımcılara kazandırmaya devam ediyor.

Pasifik Teknoloji Patek Halka Arz

6-7 Şubat tarihlerinde halka arz sürecini gerçekleştiren ve toplamda 27 milyon adet hissesini 35,00 TL'den yatırımcılara dağıtan teknoloji şirketi, 13 Şubat günü borsada işlem görmeye başladı ve o günden bu yana 13. tavanını gerçekleştiriyor.

Borsa İstanbul, yatırımcılarına birçok hisse senedinde kazanç fırsatı sunarak, 2023'ün son çeyreğinde yaşanan büyük hayal kırıklığını bir miktar unutturmaya devam ediyor.

Önceki yılın son dönemlerinde halka arzlarında yaşanan büyük düşüşler, pay sahipleri ve kamuoyunun borsaya olan ilgisini azaltmıştı.

Ancak son zamanlarda Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) bültenlere yeniden hız kazandırması ve halka arzların onaylanmaya başlaması, vatandaşları tekrar Borsa İstanbul'a çekmeye başladı.

PATEK Halka Arzı Hakkında

PATEK halka arzı, 2024 yılının ilk halka arzlarından biri olarak büyük ilgi gördü. Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri, teknoloji ve AR-GE alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak, inovatif çözümler sunmayı hedefliyor.

Şirket, 6-7 Şubat 2024 tarihlerinde talep topladığı halka arzda, paylarını 35 TL sabit fiyattan satışa sundu. Halka arz büyüklüğü 945 milyon TL olarak gerçekleşti.

Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı Bayram Tatili Sonrası Hisseleri Tavan Giden Teknoloji Şirketi Yeni Marka Başvurusu Yaptı

Halka arz sonuçlarına göre, yurt içi bireysel yatırımcılara 18,9 milyon adet, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise 8,1 milyon adet pay dağıtıldı. Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilen halka arzda, her bir yatırımcıya 8 lot pay tahsis edildi.

Halka arzda toplanan talep, tahsisatın yaklaşık 5,5 katı oldu. PATEK hisseleri, 13 Şubat 2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başladı.

Halka Arz Sonrası Yüzde 244 Yükseldi!

13 Şubat'ta işleme başlayan PATEK hisseleri, 13. tavanın ardından yüzde 244 yükselerek 35,00 TL olan halka arz fiyatının üzerine çıkarak 120,40 TL'ye sabitlendi.

PATEK halka arzında 8 adet (280 TL) lot dağıtımı yapılan yatırımcılar bugün itibariyle 683,20 TL kazanç sağladı.

Patek Halka Arz Son Durum

PATEK Halka Arz Tavanda Alıcı Bekleyen Lot Sayısı

29 Şubat Perşembe günü, öğle saatleri itibariyle PATEK hisselerinde tavanda alıcı bekleyen lot sayısı ise 3.173.433 olarak seyrediyor.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.