2023 yılında halka arzının tamamlanmasından sonra sert yükselişe geçen boru şirketi KBORU, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde bilançosunu açıkladı. Yatırımcılara beklediklerini sunamayan şirket bu kez ise kapasite artırımına gidiyor.

Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi

Kuzey Boru Kboru Bilanco

Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) kapasite artışına ilişkin yapılan açıklamayla birlikte bilançonun hisselerde açtığı yaraları kapatan KBORU an itibariyle yükselişe geçti.

Tam 7 Milyon Dolarlık Dev Kapasite Artışı

Kuzey Boru (KBORU) Yönetim Kurulunun 1 Mart tarihinde "Kapasite Artırımına Yönelik Yatırım" kapsamında milyonlarca dolarlık yatırım kararı aldığını KAP'ta pay sahiplerine ve kamuoyuna açıklamıştı.

Söz konusu yatırım kararına göre üst yapı ürün grubu için 3.400.000 ABD Doları, alt yapı ürün grubu için ise 3.600.000 ABD Doları tutarında kapasite artışı yapılacak.

Yapılacak olan yatırımın kapasiteye etkileri ise PPR Ek Parça üretiminde yüzde 100, PE boru üretiminde yüzde 18 ve Koruge Boru üretiminde yüzde 14 olması bekleniyor.

KBORU Hisseleri Yükselişe Geçti

Geçen haftanın son işlem günü olan 1 Mart günü bilanço açıklayan boru şirketi KBORU'nun hisseleri bugün seans açılışıyla sert bir düşüş yaşadı.

KBORU Bilançosuna İlişkin Hazırlanan İçerik İçin Tıklayınız

Seans açıldıktan sonra 1 saat içinde günün en düşük seviyesi olan 145,40 TL noktasına düşen hisseler, taban seviyeye yaklaştı ve ardından devre kesti. 

Tabana yaklaşan KBORU hisse senetleri, birkaç saatin ardından öğle saatlerinde gelen kapasite artışı açıklamasından sonra sert yükselişe geçti ve TSİ 14.26 itibariyle yüzde 4,12 primle 164,10 TL seviyesine ulaştı.

Kboru Hisse Son Durum (2)

KBORU KAP Açıklaması

Boru şirketi KBORU'nun kapasite artırım yatırımına ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu 01.03.2024 tarihinde "Kapasite Artırımına Yönelik Yatırım" kapsamında 7.000.000 USD tutarında yatırım kararı almıştır. Üst yapı ürün grubu için 3.400.000 USD, alt yapı ürün grubu için ise 3.600.000 USD tutarında yapılacak olan yatırımın kapasiteye etkileri; PPR Ek Parça üretiminde %100, PE boru üretiminde %18 ve Koruge Boru üretiminde %14 olması beklenmektedir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.