Tarım ilaçları, veterinerlik ürün ve ilaçları üretim ve pazarlaması işiyle uğraşan Hektaş (HEKTS), bağlı ortaklığının halka arzına ilişkin açıklama yaptı. Gebze ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgelerinde iki fabrikası ile işletmesini sürdüren Hektaş, Türkiye'nin önde gelen imalat, kimya ve ilaç şirketleri arasında yer alıyor.

Seğmen Kardeşler (SEGMN) Halka Arz Sonuçları Açıklandı! Seğmen Kardeşler (SEGMN) Halka Arz Sonuçları Açıklandı!

Ferbis Tarım Halka Arza Hazırlanıyor

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada ise yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin halka arz sürecine ilişkin yeni bir gelişmeyi duyurdu. Yapılan KAP açıklamasında HEKTS'ın bağlı ortaklığı Ferbis Tarım'ın halka arz edilmesine ilişkin, tarım şirketinde yeni bir Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildiği ve esas sözleşme değişikliğinin toplantıda onaylandığı bildirildi. Yeni esas sözleşmenin ise ticaret siciline tescil ettirildiği ayrıca vurgulandı.

HEKTS KAP Açıklaması

Hektaş'ın KAP'ta yaptığı bildirimin tamamı şu şekilde: "%100 bağlı ortaklığımız olan FERBİS Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin halka arz kapsamı içerisinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında esas sözleşme değişikliği onaylanmış olup, yeni esas sözleşme ticaret siciline tescil ettirilmiştir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.