İş Yatırım tarafından Borsa İstanbul'un açık olduğu günlerde yayınlanan raporlara göre bugün hareketlenmesi muhtemel hisseler belli oldu. Cuma günü, alıcılı bir seyir izleyen Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,05 artışla 9.915,62 puanla tamamlamıştı. Haftanın ilk gününde Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,77 yükselerek 9.992,45 puandan başladı. Yükselişle başlayan borsa için birçok yatırım şirketi günlük olarak yayınladığı raporları platformu üzerinden duyurdu. İş Yatırım da 29 Nisan'da hareketlenmesi muhtemel hisseleri listeledi.

HAREKETLENMESİ MUHTEMEL 5 HİSSE

İş Yatırım tarafından günlük olarak yayınlanan hareketlenmesi muhtemel verilerini birçok yatırımcı takip ediyor. Banka tarafından yayınlanan bu verilere göre yatırımlarını şekillendiren birçok kişi 29 Nisan'da yayınlanan raporu da incelemeye başladı. İş Yatırım tarafından 29 Nisan için hareketlenmesi muhtemel 5 hisse şu şekilde;

BİM - BIMAS

Iş Yatırım Bimas

Enerjisa - ENJSA

Iş Yatırım Enjsa

Galata Wind Enerji - GWIND

Iş Yatırım Gwind

Türk Hava Yolları  - THYAO

Iş Yatırım Thyao

TÜPRAŞ - TUPRS

Iş Yatırım Tuprs

İş Yatırım tarafından yayınlanan verilere göre bugün hareketlenmesi muhtemel hisseler; BİM (BIMAS),  Enerjisa (ENJSA),  Galata Wind Enerji (GWIND), Türk Hava Yolları (THYAO) ve TÜPRAŞ (TUPRS) oldu. ENJSA, GWİND ve THYAO hisselerinde olumlu bir artış beklenirken TUPRS ve BIMAS hisselerinin aşağı yönlü bir hareketin olacağı belirtildi.

Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri

Banka tarafından yayınlanan verilere göre haftanın ilk gününde bu 5 hissede değişimler yaşanabilir. Şirketler tarafından alınan yeni kararlar ve firmaların yayınladığı finansal raporlar Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirilmeye devam ediyor. Yükselişle başlayan borsa tüm zamanların en yüksek seviyesinde ilerlemeye devam ediyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.