Yatırım bankası günlük olarak yayınladığı verilere bir yenisini daha ekledi. İş Yatırım müşterileri tarafından alım yapılan hisseler belli oldu. Yatırım bankaları müşterileri tarafından yapılan alım-satım verilerini paylaşmaya devam ediyor. Yurtiçindeki yatırımcılar tarafından yapılan bu alım satım işlemleri hisse fiyatlarında büyük değişimlere neden olabiliyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte hangi şirket hisselerinden daha fazla alım yapıldığı yatırımcılar tarafından araştırılmaya başlandı. Son dönemde rekor seviyelere ulaşan BIST100 endeksi haftayı 10.276,88 seviyesinde kapatmıştı. 

Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri

İŞ YATIRIM O HİSSELERİ TOPLADI

İş Yatırım tarafından hafta içinde birçok farklı hisseye alım yapılmaya devam ediliyor. Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden İş Yatırım müşterilerinin hangilerini tercih ettiği belli oldu. İş Yatırım tarafından yayınlanan verilere göre Akbank T.A.Ş. (AKBNK), Koç Holding A.Ş. (KCHOL), Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKB), Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) ve Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisselerinde dev alımlar gerçekleşti.

İş Yatırım müşterileri tarafından Akbank T.A.Ş. için yapılan alımların net tutarı 1.199.170.388 TL olduğu görüldü. Sıranın ikinci sırasında yer alan Koç Holding (KCHOL) için ise alımlar 207.114.457 TL'ye dayandı. İş Yatırım müşterileri Türkiye Halk Bankası (HALKB) hisselerinden 103.815.796 TL değerinde alım gerçekleştirdi. Son olarak ise Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları için 98.568.184 TL ve Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisselerinden 77.751.243 TL’lik alım yapıldı.

Yerli ve yabancı bankalar tarafından açıklanan veriler yatırımcıların gelecekteki yatırımlarının şekillenmesinde etkili oluyor.  Yatırımcılar bankala tarafından yayınlanan verileri inceleyerek günlük ve haftalık bazda hangi hisselerden daha fazla alım-satım gerçekleştirildiğini öğrenebiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.