İspanya merkezli BBVA tarafından yapılan açıklamada Garanti BBVA'nın satışı hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğu belirtildi. Türkiye'deki en büyük özel sermayeli bankalardan biri olan Garanti BBVA hisselerinin satılacağına dair buün bazı iddialar ortaya atıldı. Haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre şirket hisselerinin satılacağı belirtildi. İspanya merkezli şirket, çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu.

ÇIKAN HABERLER YALANLANDI

Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük bankalardan biri olan Garanti BBVA'nın satışına ilişkin bazı haberler ortaya çıktı. İspanya merkezli BBVA şirketi Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamayı yatırımcılara ve kamuoyuyla paylaşıldı. Şirket yaptığı açıklamada BBVA'nın Banco Sabadell'i devralmak üzere sunduğu teklifin tamamı BBVA hisseleriyle finanse edilecek şekilde planlandığı ve teklifi finanse etmek için Garanti BBVA'daki hisselerin satılacağına dair çıkan haberlerin asılsız ve gerçeği yansıtmadığı bildirildi. 

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Bugün bazı haber sitelerinde yer alan, BBVA'nın iştiraki Garanti BBVA'yı satacağına dair haberlerle ilgili BBVA tarafından yapılan açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

 "BBVA'nın Banco Sabadell'i devralmak üzere sunduğu teklifin tamamı BBVA hisseleriyle finanse edilecek şekilde planlanmıştır. Teklifi finanse etmek için Garanti BBVA'daki hisselerin satılacağına dair çıkan haberlerin tamamı asılsız olup, hiçbir temele dayanmamaktadır. BBVA'nın Garanti BBVA'ya olan güveni ve bağlılığı tamdır"

Saygılarımızla"

GARAN HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da GARAN koduyla işlem gören şirket hisseleri günlük bazda yüzde 2,56değer kaybı yaşarken 87,70 TL seviyesine geriledi. GARAN hisseleri haftalık bazda yüzde 1,04, aylık bazda ise yüzde 17,56 değer artışı yaşadı. Hisse sahipleri yıllık bazda ise 194,30 oranında kazanç sağladı. Şirketin hakkında çıkan haberler hisse fiyatlarını da büyük oranda etkiliyor. Bu nedenle şirket tarafından yapılan hızlı açıklama yatırımcıların doğru bilgiye ulaşabilmesini sağladı.