Ziraat Yatırım'dan Tav Havalimanları Holding (TAVHL) hisseleri için hedef fiyat artışı geldi. Havacılık şirketi kazandırmaya devam ediyor. Ziraat Yatırım, şirketin 2023 yılı finansal sonuçlarını değerlendirdiği yeni raporunda, hisse başına 185 TL olan hedef fiyatını 265 TL’ye çıkardı ve havacılık şirketinin “al” tavsiyesi de devam etti.

TAVHL Bilançosu Yatırımcıları Sevindirmişti

TAVHL, 2023 yılının son çeyreğinde 2,1 milyar TL, yıl boyunca ise 7,5 milyar TL net kar elde etti. Şirketin yolcu sayısı da yılın son çeyreğinde yüzde 14,8 artışla 20,9 milyona ulaştı. Şirketin satış gelirleri de aynı dönemde yüzde 83 yükselerek 10,6 milyar TL oldu ve TAVHL gelirlerinde Almati, Gürcistan ve İzmir havalimanları öne çıktı.

İş İlişkileri Kurarak Karlılığını Artırıyor

TAVHL, yurt dışında da yeni projeler peşinde. Şirket, Lagos Havalimanı’nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin işletme ve geliştirme ihalesini kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Karadağ ve Kuveyt Havalimanları için de yeni fırsatlar araştırıyor.

TAVHL Hisseleri Kazandırmaya Devam Ediyor

TAVHL hisseleri, 2023 yılını 107,5 TL’den kapatmıştı. Son zamanlarda yükseliş trendine giren şirket hisseleri 19 Şubat saat günü 17.52’de yüzde 1,56 değer kaybıyla 163,90 TL’den alıcı buluyor. Hissede haftalık kazanç yüzde 7, aylık kazanç yüzde 31,3 ve yıllık kazanç yüzde 134,4 olarak gerçekleşti.

Yeni Halka Arzın Borsada İşlem Göreceği Tarih Açıklandı Yeni Halka Arzın Borsada İşlem Göreceği Tarih Açıklandı

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.