Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu Aracı Kurum O Hissenin Hedef Fiyatını Açıkladı! Getiri Potansiyeli Yüzde 51 Oldu

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin yeni satış anlaşması yaptığı duyuruldu. Şirketin duyurduğu yeni iş anlaşmasıyla birlikte bir firmaya 2024 yılı içerisinde belirli miktarda metal temini gerçekleştirecek.

Şirketler tarafından yapılan iş anlaşmaları Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzereinden bildirilmeye devam ediyor. Yapılan bu bildiriler sonrasında yatırımcılar bilgilenirken diğer şirketler de alınan yeni kararlardan haberdar oluyor. Dev boyutlu iş anlaşmaları hisse fiyatlarında ani bir değişime sebep olabiliyor.

700 TON SATIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) tarafından 3 Mayıs'ta Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin yurtiçindeki bir müşterisi ile yaptığı görüşme kapsamında 2024 yılı souna kadar 700 ton satış yapılması ve bu satışın şirketin cirosuna 7.5 milyon euroluk br katkı sağlayacağı açıklandı. Bildirilen yeni iş anlaşması sonrasında hisse fiyatlarında değişim olup olmadığı yatırımcılar tarafından inceleniyor.

Şirket tarafından tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin yurt içi yerleşik bir müşterisi ile yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlanarak, 2024 yıl sonuna kadar aşağıda özetle  detayları verilen satış konusunda taraflar anlaşma sağlamıştır.

*2024 yıl sonuna kadar 700 ton satış yapılması ve Şirket cirosuna USD 7,5 Milyon katkı sağlaması beklenmektedir.

 Kamuoyuna ve Değerli Ortaklarımıza saygıyla duyurulur."

MEGMT HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da MEGMT koyuyla işlem gören şirket 3 Mayıs itibariyle 46,30 TL seviyesindn al-sat yapılıyor. MEGMT hissseleri aylık bazda yüzde 16,62 değer artışı gösterirken 15 Aralık 2023'ten bu yana ise yüzde 48,78 değer artışı yaşadı. Uzun vadede yatırımcısını çok fazla mutlu edemeyen hissenin yapılan anlaşmalarla birlikte daha güçlü hale gelmesi bekleniyor.