Borsada işlem gören metal firması BMSTL, yurt dışındaki yeni şirket kurulumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bms Birlesik Metal Bmstl Sirket Kurulumu

Galvanizli Çelik Tel üretimi yaparak sektörde kendine yer edinen ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 20'den fazla ülkeye ihracat yapan BMS Birleşik Metal (BMSTL), Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada Yönetim Kurulunun yeni şirket kuruluşu hakkında karar aldığını bildirdi.

ABD'de Yüzde 100 Bağlı Ortaklık Kurulacak

BMSTL'nin yaptığı KAP açıklamasında, şirket Yönetim Kurulunun 1 Mart 2024 tarihinde toplantı düzenlediğini ve toplantıda ABD pazarındaki varlığını güçlendirerek satış hacmini artırmak amacıyla stratejik bir konumda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Doğu Yakası'nda yüzde 100 oranında bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir şirket kurulmasına karar verdiği belirtildi.

Satışlara ve Pazarlama Faaliyetlerine Katkı Sağlayacak

Söz konusu bağlı ortaklık, BMS Tel'in Amerika Birleşik Devletleri Doğu Yakası'nda satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak üzere kurulacak.

Metal şirketinin açıklamasına göre, kurulacak olan bağlı ortaklığın BMS Tel'in Amerika Birleşik Devletleri'ndeki satışlarına önemli ölçüde katkı sağlaması hedefleniyor.

Karar gereğince pazar fırsatlarını değerlendirerek yeni şirket kurulumuna ilişkin her konuda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Hasan Zontur yetkilendirildi.

İlerleyen günlerde konuya ilişkin gelişmelerin şirket tarafından KAP'ta pay sahiplerine ve yatırımcılara bildirileceği duyuruldu.

BMSTL KAP Açıklaması

BMSTL'nin ABD'deki yüzde 100 oranında bağlı ortaklık kurulumuna ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Yönetim Kurulumuz 01.03.2024 tarihli toplantısında ABD pazarındaki varlığını güçlendirerek satış hacmini artırmak amacıyla stratejik bir konumda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Doğu Yakası'nda %100 oranında bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir Şirket kurulmasına karar vermiştir.

Söz konusu bağlı ortaklık, BMS Tel'in Amerika Birleşik Devletleri Doğu Yakası'nda satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak üzere kurulacaktır. Bağlı ortaklığımızın BMS Tel'in Amerika Birleşik Devletleri'ndeki satışlarına önemli ölçüde katkı sağlaması hedeflenmektetir.

Karar gereğince pazar fırsatlarını değerlendirerek yeni Şirket kurulumuna ilişkin her konuda Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür Hasan Zontur yetkilendirilmiştir."

Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.