Hisse Başına ''36,81'' TL Ödeme Yapacak Şirkette Fiyat Düzeltmesi Olacak Hisse Başına ''36,81'' TL Ödeme Yapacak Şirkette Fiyat Düzeltmesi Olacak

Başta Türkiye'nin olmak üzere hem Borsa İstanbul'un hem de sektörünün en önemli savunma sanayi şirketlerinden olan Aselsan (ASELS), imzalanan dev sözleşme hakkında yatırımcılarını ve kamuoyunu bilgilendirdi.

Aselsan Asels Dev Is Iliskisi

Akıllı mühimmat ve aktif koruma sistemleri, havan sistemleri ve uzaktan komutalı kara silah sistemleri gibi daha birçok alanda uzman seviyede faaliyet gösteren ASELS bu kez Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile milyonluk dev bir anlaşma yaptı.

ASELS'in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada, şirket ile Savunma Sanayi Başkanlığı arasında yakın hava savunma sistemleri tedarikine ilişkin yeni bir sözleşme yapıldı.

Söz konusu anlaşma kapsamındaki teslimatlar 2024-2027 yılları arasında gerçekleştirilecek ve ASELS bu imzalardan 82.000.000 euro tutarında kazanç sağlayacak.

ASELS KAP Açıklaması

Savunma devi ASELS'in yaptığı KAP açıklaması şöyle:

"ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Yakın Hava Savunma Sistemleri tedarikine ilişkin 82.000.000,- Avro tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamındaki teslimatlar 2024-2027 yılları arasında gerçekleştirilecektir.

Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan alınan izne istinaden yapılmıştır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.