Borsa İstanbul'daki genel düşüş sonrasında toparlanmaya çalışan Beton şirketi Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG), yaptığı milyon liralık anlaşma ile yükselmeye çalışıyor.

Gıda Şirketinden Yurtdışı İş Anlaşması İle İlgili Detaylı Açıklama Gıda Şirketinden Yurtdışı İş Anlaşması İle İlgili Detaylı Açıklama

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG) tarafından 3 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yeni sipariş alınması hakkında açıklama yapıldı.

BİST100' de seçim sonrasında yaşanan düşüş ile birlikte 8.965,83 Lira'ya kadar geriledi. Yüzde 1'lik düşüş ile işlem gününe devam eden Borsa İstanbul güne negatif hareket ile başladı. 

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Şirketin %100 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklığımız Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı dört şirketten bugün (03.04.2024) beton santralleri ve kırma eleme ekipmanları siparişi alındığı belirtildi. Sipariş bedelleri toplamı 810.200 (SekizYüzOnBinİkiYüz) EUR oldu. Şirket yatırımcısına duyurduğu anlaşmanın detaylarını KAP aracılığıyla duyurdu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Şirketimizin %100 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklığımız Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı dört şirketten bugün (03.04.2024) beton santralleri ve kırma eleme ekipmanları siparişi almıştır.

Sipariş bedelleri toplamı 810.200 (SekizYüzOnBinİkiYüz) EUR ‘dur.

Sipariş konusu kırma eleme ekipmanları ve beton santrallerinin üretimi ve tedariki Şirketimiz tarafından karşılanacak olup dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Haziran 2024 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.'' denildi.