Kuzey Boru A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle ihale süreci hakkında detaylı bilgi verdi. Şirket, Aralık 2023’te Borsa İstanbul’a halka arz edildikten sonra, 13 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada ihale sürecine ilişkin bilgilendirme yaptı.

KBORU koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören şirketin bildiriminde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “Koyunbaba Barajı Sulaması 5. Kısım HDPE Boru Alımı” konulu ihaleye katılım sağlandığı ve en avantajlı fiyat verilerek ihalede birinci olduğu belirtildi.

Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi! Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi!

İhale bedelinin 20 milyon 429 bin 158 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Şirket, daha önceki bir KAP bildiriminde ise Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 15.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Viranşehir Pompaj Sulaması 2. Kademe İkmal İnşaatı Yapım İşi Kapsamında HDPE 100 Boruların Temini” ihalesinde en avantajlı fiyatı vererek birinci olduğunu açıklamıştı.

Kuzey Boru A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu da 7 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 104 oranında arttığı belirtilmişti.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 2,23 değer artışıyla 10.391,89 puandan tamamlarken, KBORU hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi. Yıllık zirvesi 195,8 TL olan hisselerin değeri günlük bazda yüzde 0,5 oranında artarak 78,2 TL seviyesine ulaştı.